[Одделение A] 3K 200gsm 2x2 twill Вистински Карбонски Влакна Текстил Јаглерод Ткаенина 40 / 100cm ширина

[Одделение A] 3K 200gsm 2x2 twill Вистински Карбонски Влакна Текстил Јаглерод Ткаенина 40 / 100cm ширина

Достапно за нарачка
DEN 1007.04
Достапност:


започнете
крајот Молиме обратете се на Вистинската Слика, што ќе се примени е ист како на сликата! Сите ткаенини во нашата продавница ќе биде испорачуван навива. Ние ќе се осигура дека ткаат никогаш нема нарушување. Па ве молиме да се купи, како и повеќе како е можно, бидејќи тоа ќе биде повеќе ефективни за превозот. Ако можете да го прифатите дека ние брод со пати до заштедите на превозот цена, ве молиме контактирајте со нас! Можеме да го прифатиме посебни прилагодено спецификации, ве молиме контактирајте со нас! Спецификација :
Единица Мерка
Линеарни Метар
Материјал
Висок-квалитет Toray Карбонски Влакна
Ткаат
2*2 twill
Завршува По Инч
12.5
Предиво Големина
3 K
Дебелина
0.011"/0.28 mm
Тежина
5.9 мл / 200gsm
Ширина
40 " / 100cm ( Контактирајте со нас за да се добие цената на о ther ширина )
Затегнувачка цврстина
640 KSI / 4380 Mpa
Превозот начини имаме бројни пост начини да брод вашата нарачка од Кина. Воздухот mail/регистарот на воздухот mail за мали делови : Кина Пост. Главно постојат Брзина Изразат вклучувајќи : EMS, DHL, Fed Ex Брзо Посебни air lines : Кина-САД, Кина-Европа, Кина, Австралија, за Брзината се изразат Ние испрати секој производ има следење на број. Ние натпревар вашата адреса со превозот начини совршено кои ќе ви ја прими стоката точно и брзо. Превозот обвиненија ќе бидат најдобри трошоци за изведба на други продавачи. Ако понекогаш неочекувана ситуација се случи, ние ќе комуницира со вас навремено и добиете инструкции.
Одобрението за промет на големо во многу ниски минимални количини, Ако се обидуваат да ги набавите во трговија на големо може да се обидете нашата прва класа на услуги од страна на првично купување во мали количини. Повеќето од нашите производи може да биде првично купени во една единици како примерок на производот и исто така во примерокот цени. метар 19.95 ДОЛАРИ /метар метар метар

За производот

Плетени Тип:
Искриват
Тип На Производ:
Карбонски Влакна Ткаенини
Стил:
Twill
Функција:
Висока Јачина
Техника:
Ткаени
Ширина:
100cm
Материјал:
100% Јаглерод Влакна
Шема:
Twill
Тип:
Карбонски Влакна

Избор на клиент