Моќен Висока Моќност Воена 500w 500000mW 532nm lazer focusable зелени ласерски покажувач светло горење Натпревар Горат Цигари
Новак - 10 %

Моќен Висока Моќност Воена 500w 500000mW 532nm lazer focusable зелени ласерски покажувач светло горење Натпревар Горат Цигари

Достапно за нарачка
DEN 624.00
DEN 562.00
Достапност:


ова е најновиот модел на светло во облик на зелени ласерски покажувач факел, тоа е дизајниран со focusable леќа, метално тело.
Големина : 14.5 cm * 2.5 cm
Бранова должина : 532nm
Макс излез : 10000mw изгореници натпревари
Опсег во темнината : 10,000 метри
Напојување : 3.7 V 2400m Ah 18650 Индустриски Пакет Li-ion Батерија со мулти-функција на полначот на
Focusable(можете да ја промените големината на точката)
Пакет :
1 * 10000mw Зелени Ласерски Покажувач
1 * Батерија 18650 (не батеријата)
Оваа висока моќност 10000m W ласерски покажувач емитира постојано силна зелени ласерски зрак кој е доволно моќни за да се постигне преку било внатрешна или надворешна локација. Зрак е толку силна што дури и за време светол бел ден сепак ќе се види исклучително моќен ласерски зрак, дури и низ долги растојанија. Всушност, зрак е толку моќен што може да се фокусира на еден натпревар на главата и на тоа ќе се фати на оган, или точка на балон и да се види ја експлодираат! Ова не е играчка за вашите деца, ова е висок интензитет на ласерски покажувач за возрасни само!
се користи за :
Наставник/професор,
Музејот/шоу соба/водич,
Отворено туристички/истражувач,
Астроном,
Областа на рударството/градење на конструктори

За производот

Излезна Моќност:
1-5mW
Број На Модел На:
зелени Ласерски Совети 007
Тип:
Ласерски Поглед

Избор на клиент