2017 НОВИ 63/37 Колофон Core Weldring Калај Олово Индустриски Лемење на Жица 200g 1.0 mm APR15_17
Новак - 17 %

2017 НОВИ 63/37 Колофон Core Weldring Калај Олово Индустриски Лемење на Жица 200g 1.0 mm APR15_17

Достапно за нарачка
DEN 313.44
DEN 260.00
Достапност:

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Калај Боја : Сребро Спецификации : Trustable фабрички произведени, сосема нов 63/37 колофон core лемење ФЛУКС 2.0% точка на Топење : 361°F/183°C
Големина (Жица со дијаметар x Тежина) : 1.0 mm x 200g
Добро solderability, изолација отпор, Без spattering и Не-корозивен. Широко се користи во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електронски уреди и други.
Количина : 1 компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!!

За производот

Дијаметар:
КАКО СЛИК
Тежина:
200g
Бренд Име:
BENGU
Точка На Топење:
361 Целзиусови/183 Целзиусови Степени
Број На Модел На:
D20697_17
Дијаметар:
1.0 mm
Примена:
електротехника и електроника, лемење делови како коло, electroni
Флукс Содржина:
Други
Материјал:
Калај
боја:
Сребро.

Избор на клиент