Tangda pogopin 4*11.2 mm Конектори Контакт сонда тековната проводници за бакар пролет напрсток игла PCB Никел позлата А.

Tangda pogopin 4*11.2 mm Конектори Контакт сонда тековната проводници за бакар пролет напрсток игла PCB Никел позлата А.

Достапно за нарачка
DEN 1190.40
Достапност:


1, производ перформанси : pogopin производ контактирајте делови материјал се КОРИСТИ за животната средина месинг + PA46, заштита на животната средина на злато позлата, можат подобро да се водоотпорни, moistureproof, проводници перформанси е подобро; Пролетта на увезени од не ' рѓосувачки челик парична казна жица, добра еластичност, многу издржливи, се водат може да достигне повеќе од 10000 пати;
2, области на примена : на производи се широко се користи во мобилни комуникациски производи, електронски дигитални производи, електронски медицинска опрема, конзоли за игри, дигитални камери, итн., главно се користи во проводници или сигнал на пренос, многу сегашниот производ усвојува pogopin наместо метал shrapnel, посигурен перформанси, погодно за производство и испорака на поефикасни;
3, еколошки информации : нашата компанија може да обезбеди најновата верзија на SGS тест извештај материјал и сертификат.

За производот

Број На Модел На:
Конектори
Бренд Име:
Tangda

Избор на клиент