108cm X 100 cm Проводници предиво материјал за торба обидел да блокирање на сигнали со евтини цена
Новак - 8 %

108cm X 100 cm Проводници предиво материјал за торба обидел да блокирање на сигнали со евтини цена

Достапно за нарачка
DEN 470.40
DEN 433.00
Достапност:


Производ Бр. : RF001
Состав : ДОМАШНИ миленици/Ni+Cu+Ni
Дебелина : 0.08-0.09 mm
Отпор : 0.03-0.05 OHM
Ширина : 108 CM
Боја : сребро сива, црна
тип : обична
Оклопна ефикасност : 70-84d B
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
Примена на СМАРТ Заштита Ткаенини :
1. Обичен заштита од зрачење може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно :
Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита.
2. Може да се користи за висок електромагнетни оклопна.
3. Погоден за обработка на I/O интерфејс подлога, сите видови на геометријата на оклопна заптивка .
4. Може да произведе оклопна облека, анти-статички облека, завеса , електромагнетни бранови заштита на статии .
EMF Оклопна Ткаенина Детали :

За производот

Техника:
Ткаени
Стил:
Plaid
Шема:
Обложени
Плетени Тип:
Искриват
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Тип На Производ:
Органски Материјал
Ширина:
108cm
Материјал:
никел бакар
Тип:
никел бакар
Nonwoven Техника:
Ткаени
боја:
сива
Функција:
rfid блокирање ткаенина

Избор на клиент