BOAOSI 1x 9006/HB4 4014 32smd LED canbus Светла за Магла Без Грешка За Lexus Е 200,250,300 2007+
Новак - 30 %

BOAOSI 1x 9006/HB4 4014 32smd LED canbus Светла за Магла Без Грешка За Lexus Е 200,250,300 2007+

Достапно за нарачка
DEN 616.32
DEN 432.00
Достапност:


Спецификација :
Приклучок : 9006/HB4
Боја : Бела
Зрак Агол : 360 степени
Напон : 12 V DC
Живот време : 65000 Часа
Гаранција : 1 година
Број на LED : 32pcs 4014 SMD + 1pcs Кри Чипови
Автомобил модел : За Lexus Е 200,250,300 2007+
Оптоварување Отпорник жици се подигнат адаптер ќе работат како предупредување canceller, декодер, capacitor, или blinker брза Флеш Еквалајзер за да се обезбеди нема порака за грешка за LED Светло или Ксенон HID Осветлување да се инсталира на Магла Светлина (високо/ниско зрак) со 9006/HB4 домување адаптер
Функција :
Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 38% до 90%
Посветла светлина; Ниска потрошувачка на енергија; Ниска температура
Убав изглед и Shockproof
Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници
Заштеда на енергија и заштита на животната средина
Лесна инсталација, само plug & play
Директна замена на старите светилки со вжарено (без жици)
Долг живот, теоретските податоци е повеќе од 65 години, 000 часа
Брзо активни, површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера
Ве молиме проверете го контактот на вашиот автомобил пред ставање на ред
Пакет вклучувајќи : 1pcs 9006/HB4 32 SMD 4014 висока моќност сијалица
+ 1 buc Грешка Слободни Оптоварување Отпорник жици се подигнат адаптер

За производот

Емитуваат Боја:
Бела
Објектот Тежина:
20g
Бренд Име:
BOAOSI
Специјални Функции:
Светла За Магла
Објектот Дијаметар:
2cm
Тип На Објект:
Ден Светлина
Материјал Тип:
LED & Алуминиум
Име На Модел:
WD011
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
За Возило Брендови/Модел:
Lexus
Lexus Модел:
IS250
Година:
Нови
Автомобил модел:
За Lexus Е 200, 250,300 2007+
чашката:
9006/HB4

Избор на клиент