ARGEDO 12W DIY Мини Метал Дрво Струг Врти Машината Модел Алатка Дрво Моќ Алатка Машини AC100~240V Наука

ARGEDO 12W DIY Мини Метал Дрво Струг Врти Машината Модел Алатка Дрво Моќ Алатка Машини AC100~240V Наука

Достапно за нарачка
DEN 5755.20
Достапност:

Пакет се вклучени : 1 x Метал Дрво Струг врти 1 x Настава Производ Апаратот : Може да се направи шах-игра, свеќа носителот, воланот, мали уметнички објект (како чаши, сад). Обично се многу интересни за модел одлуки (пол, кукла куќа) се врти блузи тркала, рустикален стил на мебел. Вртење на безбедноста и лесно. Производ Настава : Глава брзина : 3000 вртежи во минута Влезен напон : AC100 V ~ 240 V 50 / 60 HZ Излез напон : DC12 V 2 A Оценет мотор моќност : 12 W Моторни брзина : висока-брзина на мотор 18000r / мин ± 15%; Ниска брзина на мотор 10000r / мин ± 15% Вретеното брзина : Висока-брзина на мотор 3000r / мин ± 15%; Ниска брзина на мотор 1600r / мин ± 15% Вретено тепање : Max. Сечење дијаметар : 45mm (поголем дијаметар е можно со средно парче) Центар висина : 25мм Центар растојание : 110mm (со екстра додатоци-долго машина кревет може подолго да 360mm) Контактното Пакување : двоен блистер картичка (пластика) Надворешното Пакување : картонска кутија се Справи со скала : 0.1 mm / решетки Пакување големина : 230mm * 200mm * 315mm Тежина : 2 KG Материјал : Јаглероден челик, Алуминиум, ABS Сите видови на дрво (исто така тешко дрво) може да се обработи. Се препорачува видови на дрво : Лим дрво, bich, јавор, круша дрво, цреша дрво (среден тешко), бука дрво, даб (тешко). Секој погоден длето и жлеб може да се користи. Сертификат : CE, УЛ, ГШ (трансформатор)

Ние прифаќаме QIWI, Кредитна Картичка,T/T,Western Union,Money Gfram и Чек .Ние ја испорача стоката во рок од 1-5 дена по приемот на плаќање. Нарачки ќе бидат откажани ако плаќањето не се примени во рок од 10 дена од купувањето
Сите предмети се продаваат се сосема нови. Ако примите погрешно или неисправни објектот, ве молиме ни e-mail во рок од 7 дена од денот ќе го добиете производот. Подоцна од 7 дена објектот не може да се прифати за returnning. Ако цел е неисправен,ќе испрати замена на делови за вас по добивањето на доказ на неисправни фотографии на објекти кои сте ги добиле, и без дополнителни трошоци.Превозот и ракувањето не се враќа.Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во ре-saleable состојба,сите пакување, вклучувајќи и прирачници, гаранција форми,итн. Купувачот е responsilble за враќање превозот бесплатно
Ве молиме бидете сигурни дека на адресата која ја давате да се поправи.Доколку адресата е погрешна, пратката пропадне за испорака и е испратена назад до продавачот ,купувачот треба да се плати за првиот и за враќање на такси превозот. Ние брод на светот и прогласи пониска вредност за царинска Ставка испратени од Кина Копното користење на воздухопловната од EMS,UPS-от,DHL,e Packet или Хонгконг Пост. Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена.( Бразил и Русија ќе се 20-60 дена,бидејќи од локалните обичаи. Ако се случи да има какви било давачки, даноци и други надоместоци кои ги наплаќаат од страна на курирска компанија и вашиот односната земја, купувачите се должни да ја плаќаат. Внимание : купувачот од Бразил треба да се обезбеди CNPJ БР. или CPF БР. кога ќе ги нарачате.)

За производот

Бренд Име:
Argedo
Состојба:
Нови

Избор на клиент