Професионални H55WH Антенски Wifi реално време UAV Височина Летање QuadCopter РК Летало GPS 150M Долга Низа Летало со 720P HD Камера
Новак - 20 %

Професионални H55WH Антенски Wifi реално време UAV Височина Летање QuadCopter РК Летало GPS 150M Долга Низа Летало со 720P HD

Достапно за нарачка
DEN 6480.00
DEN 5184.00
Достапност:


спецификите: WIFI FPV доаѓаат со 720 P камера. Со надморска височина се одржи функција може да се постави на висина. GPS позиционирање &се врати до дома, може да се постигне фиксна точка на едно копче се врати, моќ за заштита и автоматски врати. Две контрола начини се достапни,РК далечински управувач и СТАН контрола. Со Низок напон аларм, ако СТАН, се појавува низок напон брза, на летало автоматски ќе се вратите, Со Обезглавени Режим,нема потреба за да се прилагоди на позицијата на авионот пред летање . Еден копче за да се вратите функција го прави лесно да се најде патот до дома. Failsafe да се Врати дома. Со 2.4 G Transmiter/ Лесно Прилагодување на Фреквенција 6 оската жиро летаат систем го прави повеќе стабилна и флексибилна лет. Тоа може да се реализира 3 D превртување на 360°тркалање во четири насоки со 4 LED светла. СТАН : Фотографија, Видео, за Брзо префрлување, Низок напон аларм Предавателот : GPS позиционирање&се Врати до дома, надморска Височина се одржи, без глава режим, Еден клуч вратите, Автоматски врати, Напред/назад,Sideward лет,Свртете лево/десно,Горе/долу, 360°ротација, да се Забрза, Итни стоп, Со светлина
Спецификите: Фреквенција : 2.4 G Канал : 4 CH Жиро : 6 Оска Батерија : 7.4 V 610m Ah Lipo батеријата (вклучени) Предавателот моќ : 4 x 1.5 V AA батерија(не се вклучени) време на Полнење : 120mins Контрола на далечина : 150m Летање време : 9mins WIFI камера : 720 P WIFI Растојание : 150m. 100 висина Боја : Сина маскирна, жолта маскирна Производ големина (L x W x H) : 30 x 23.5 x 5 cm Пакет големина (L x W x H) : 40 x 8.5 x 21 cm полетување тежина : 165g Пакет тежина : 797g
Пакет Листа: 1 x Quadcopter 1 x Предавателот 1 x изграден во 7.4 V 610m Ah Lipo Батеријата 4 x Пропелер 1 x Полнач 1 x Phone Држач 1 x Шрафцигер 1 x Упатство

За производот

боја:
Сина
Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Шок Отпорни
Воздушна Фотографија:
No
Возраст Опсег:
8-11 Години,> 14 години,> 8 години,12-15 Години,Grownups
Димензии:
30*29.5*5CM
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Пакетот Вклучува:
USB Кабел,Оригинална Кутија,Камера,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Акција Време:
за 9mins
Моторни:
Четка Мотор
Материјал:
Пластични,Метални
Приклучоци Тип:
USB
Време На Полнење:
за 120mins
Гаранција:
1 месец
Контрола На Канали:
4 Канали
Контролор На Батеријата:
4*АА батерија(не вклучувајќи)
Контролор На Владата:
MODE2
Број На Модел На:
H55WH
Предупредување:
не се погодни за деца под 8 години
Извор На Енергија:
Електричен
Бренд Име:
JJRC
Далечинска Контрола:
Yes
Полнење Напон:
110-240V
Далечински Растојание:
150m

Избор на клиент