LED за Безбедност на Инфрацрвена Светлина ПИР Сензор за Движење детектор на надворешен ѕид Светилка Црна

LED за Безбедност на Инфрацрвена Светлина ПИР Сензор за Движење детектор на надворешен ѕид Светилка Црна

Достапно за нарачка
DEN 269.28
Достапност:

Овој производ е нов тип на енергија-заштеда на осветлување прекинувач, таа донесува висока чувствителност детектор, да се интегрираат коло и SMT, безбедно и практично. Лесно да се инсталира; Автоматско, лесен, безбеден и практични. Моќ и откривање индикација. Сензор за движење може да се идентификуваат и дење и ноќе автоматски. Широк откривање спектар : направен од горе и долу, лево и десно услуга поле. Таа користи човечкото движење инфрацрвени зраци како контрола сигнал извори, кога се влегува откривање поле, тоа ќе почне да ја контролира load одеднаш.Овој производ е нов тип на енергија-заштеда на осветлување прекинувач, таа донесува висока чувствителност детектор, да се интегрираат коло и SMT, безбедно и практично.
Лесно да се инсталира; Автоматско, лесен, безбеден и практични. Моќ и откривање индикација.
Сензор за движење може да се идентификуваат и дење и ноќе автоматски.
Широк откривање спектар : направен од горе и долу, лево и десно услуга поле.
Таа користи човечкото движење инфрацрвени зраци како контрола сигнал извори, кога се влегува откривање поле, тоа ќе почне да ја контролира load одеднаш.
Боја : Црна
Материјал : ABS
Работни Ротација : 140°
Напон : AC110 V~240 V(50 Hz)
IP Оценка : Внатрешна апликација IP44
ЛУКС Поставка : 0-2000lux svr прилагодливи
Индукција осветлување време : 5s~5min прилагодливи на времето
Откривање на далечина : Прибл 12 M, инсталација 1.5-2.5 Метри Висока
Излез : Максимум 1000 W блескаво светилка, 100 W флуоресцентна светилка ,Издувните фан 100 W, Моторни 100 W, Електрични бел 100 W
Големина : Прибл. 4.5 (H) x 5.5(W) x 15.5(L)cm
Пакет Се Вклучени :
1 x Сензор за Движење Ѕид Светлина
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/-1-3 cm.

За производот

Бренд Име:
GX.Diffuser
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Светлина:
LED Светилки
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Стил:
Модерна
Боја На Каросеријата:
Бела
Е dimmable:
No
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Примена:
Бања
Број На Модел На:
TFBC
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Напон:
110-240V

Избор на клиент