Автомобилот задни wiper сечилото задниот прозорец стакло за Peugeot 3008 (од 2009 година наваму ) 12 Заден Ветробран Wiper
Новак - 15 %

Автомобилот задни wiper сечилото задниот прозорец стакло за Peugeot 3008 (од 2009 година наваму ) 12 Заден Ветробран Wiper

Достапно за нарачка
DEN 478.08
DEN 407.00
Достапност:


Опис на производот : За Peugeot 3008 (од 2009 година наваму )
ГОЛЕМИНА : 12 "(300мм) за Заден прозорец
Забележи : Ако вашиот wiper големина е diffrent со нашите споменати; ве Молиме забелешка со цел.
Бидејќи потекло и година на автомобили се различни, стакло стилови и големини може да се разликуваат. Ве молиме бидете сигурни дека ќе го купи стакло стилови и големини.
Меѓународни weper големина на :
Детали за производот :
Совети :
1. Чистење на шофершајбната стакло пред заменување, како што се странски тело бришачите на шофершајбната може да се појави во прилог на вода марки.
2, во случај ако не е абнормален звук или го победи нов wiper опрема, обично стакло и wiper рака агол не одговара, обично се нарекува господар на гаража во еден агол малку се повлече wiper рака може да се отстрани.
3, и на шофершајбната стакло со soot е главната причина на заматено стакло wiper, тоа може да биде, бидејќи постојат ресторани и гасови во близина на извор на вашата паркинг простор, или за долги периоди на дожд автомобилот издувни гасови и прашина лепливоста. Затоа, многу велосипедисти мислам стакло стружење нејасно е wiper лошо, всушност, потроши многу време додека масло детергент (детергент) и миење на шофершајбната wiper фоки, ситуацијата ќе биде многу подобрена. Имајте на ум дека не е премногу тешко кога чистење на ленти, натопени во детергент и нежно избришете со мека крпа лента нож, а потоа исплакнете со вода, рака се чувствува да се чувствуваат мазна и ќелави.
4, ние ви препорачуваме да се проверува редовно, не влијае на линија на погледот не е јасно поради дождот и стружење безбедносен ризик.
5, под нормални околности, стакло живот е околу 1 година, ако времето е особено лошо, како што се температура, и висок УВ интензитет, животот може да биде скратена.
6, wiper пломби не само да имаат доволно еластичност, цврстина и анти-стареењето својства, како и подмачкување на површината на кожата. Тоа е овој слој на кожата само да го направите бришачите за стакло слајд непречено. По подмачкување слој носи далеку, стакло, исто така, произведуваат абнормални звук и победи феномен, тогаш ќе треба да го замени лента. Ако не се чека тој да го замени пломби се скршени, на стакло ќе директни заштитно јаже или заградата на стакло, ова ќе гребење стакло предни тезги, повеќе штета отколку добро.
7, стакло може да се замени за Чистење со крпа за чистење на шофершајбната стакло, но го користат само кога е неопходно. Ако прилог на многу прашина од стакло, а не најдобрите стакло стружење, ако сакате да бидете сигурни дека за да се scrape вода, со особено внимание да не нека се исуши стружење стакло, wiper ножеви се лесно да се оштетат.
Инструкции за инсталација :
1. Ставете мала шапка оригинални задни wiper рака се сврте нагоре, 8 до 10 со клуч unscrew орев.
2. Нежно се тресат сопругата по wiper рака, заден wiper рака првата сопруга отстранети.
3. ќе се качи на нови задните wiper рака усогласување монтажа studs, а потоа се стави настрана.
4. Заостри одредување на орев.
5. Мали шапка покриени. во ред!
6. Ако само промена на задните wiper, заден wiper ќе се отстранат старите wiper рака директно по инсталирањето на новата задна wiper.

За производот

Објектот Должина:
single rear wiper
За Возило Брендови/Модел:
peugeot
Peugeot Модел:
3008
3008-Година:
2009 година
Бренд Име:
asywf
Име На Модел:
R-W
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
1.5cm
Објектот Висина:
2.5cm
Објектот Тежина:
0.4kg
Материјал Тип:
Специјална Пластика, Железо И Гума
Специјални Функции:
Чисти прозорецот
Големина:
12
Автомобил модел:
За Peugeot 3008 (од 2009 година наваму )

Избор на клиент