TEC1-03110 Heatsink Thermoelectric Кулер Peltier Ладење Плоча 10A 3.6 V 20x20mm Ладење Модул

TEC1-03110 Heatsink Thermoelectric Кулер Peltier Ладење Плоча 10A 3.6 V 20x20mm Ладење Модул

Достапно за нарачка
DEN 331.20
Достапност:

Тип број :TEC1-03110
Димензии : 20x20mm Дебелина : 3.5 mm
△Tmax QC=0(C) :≥66°C
Imax= 10 A,Vmax:3.66 V
Qcmax △T=0(W) :20.2 W
Работи Температура : -55~80°C
Притисок=kg/cm2 :90 N/cm2
Горенаведените информации за повикување само ,тоа ќе го направи разлика кога во актуелната употреба .
Внимание : Плочата не може да се електрифицирани повеќе од две секунди кога нема радијатор.
Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас .
Нашата продавница имаат othertype и поврзани објекти,ве Молиме да пребарувате надвор .
Вистински инвентар објавени повеќе од бројот, ако ви треба повеќе ве молиме контактирајте со нас.Ви благодариме .

За производот

Бренд Име:
BINFUL,BINFUL
Класификација:
Лабораториска Опрема За Ладење

Избор на клиент