Бамбус јаглен апсорбирање на пот и антибактериски, анти-статички ткаенини

Бамбус јаглен апсорбирање на пот и антибактериски, анти-статички ткаенини

Достапно за нарачка
DEN 727.68
Достапност:

YSILVER76# Анти-бактериски бамбус влакна ткаенини Сребрени влакна ткаенини
Карактеристики :
Производ Бр. : YSILVER76#
Материјал : СРЕБРЕН FIBER10% Bamboo82% SP8%
Тежина : 113g/метри
Ширина : 152cm
Боја : сива
Fuction : Анти-бактериски /Анти зрачење/Anti-static/проводници
Се користи за : долна облека/Дуксери/T-shirt
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
Се користи за : облека;hometextile;торби;
Производ функција :
1 .анти-зрачење перформанси
2.antistatic сопственост на antistatic
3.АНТИ-МИРИС
4.силни антибактериски
5.сите природни
6.сребрени влакна топлинска изолација својства
7.сребрени влакна за здравствена заштита функција
8. Боја сребрена влакна заштита од зрачење одговара на
Ткаенина покажува :

За производот

Функција:
Анти-Бактерии
Бренд Име:
БЛОК EMF
Тип На Производ:
Бамбус Влакна Ткаенини
Тип:
водат ткаенина
Плетени Тип:
weft
Стил:
Plaid
Шема:
Unbleached
Ширина:
152cm
Техника:
Плетени
Nonwoven Техника:
Бод-Спои
Велур Ткаенина Тип:
no
Материјал:
SILVERFIBER10% bamboo82% SP8%
Број На Производ:
YSILVER76#
боја:
сребро сива
Ширина:
152cm
Тежина:
113g/метри
fuction:
анти-бактериски / анти-статички
Материјал:
SILVERFIBER10% bamboo82% SP8%
користат за:
долна облека /, T-shirt

Избор на клиент