Нови 1200G/2200G Полн Замав Нерѓосувачки Билка Мелница/ Храна Мелење Машина/Мелница за Кафе,Електрични Брашно Мелница

Нови 1200G/2200G Полн Замав Нерѓосувачки Билка Мелница/ Храна Мелење Машина/Мелница за Кафе,Електрични Брашно Мелница

Достапно за нарачка
DEN 4752.00
Достапност:


Нови 1200 G Полн Замав Нерѓосувачки Билка Мелница/ Храна Мелење Машина/Мелница за Кафе,Електрични Брашно Мелница,Мелење Милер
Прашања кои имаат потреба од внимание :
1.Со цел да личната безбедност на корисниците, моќта мора да биде поткрепена
2.Материјалот мора да биде сува,неповолни обработка на традиционалните Кинески лекови со влага и маснотии
3.парчиња на стоки не повеќе од две-третини од дробење магацин,Бидејќи стоката тежина, дробење комората не може да биде целосна или вишокот на
4.Општи кинеска медицина состојка дробење само за половина минута,тешко еден пресече еден минути ќе биде доволно,Дробење време shoulds не биде премногу долго,за да се спречи парична казна во прав да се држи во слотот (ви Препорачуваме краток период секое време,и го скрши неколку повеќе пати),Земете добар материјал за кратко време колку што е можно,и го скрши неколку повеќе пати.
6.Со цел да се заштити мотор,не може да се користи континуирано, за долго време,управувана подобро да не повеќе од осум минути,секој пат.Проред употреба може да се спречи hotbox,оштетување на моторот
7.Отворете го поклопецот, ве молиме да се исклучи напојувањето.
8.По долго време користење,јаглерод четка и ножот носат сериозни, треба да се промени.
9.Проверете прво, пред дробење, на завртката е фиксна и резен алат е олабави или не,на крајот на ротација, тоа е нормално.
10.не може да се исчисти дробење склад директно со вода
11.Производ на моторни припаѓа на моторни четка, подигање на искра,јаглерод четка триење чуден мирис,припаѓа на нормален феномен
12.не се достапни со Влага состојки материјал.
коментари на кинески корисникот :

За производот

боја:
2200G 220V, 1200G 220V
Тип:
милс
Мелници Тип:
Храна Мелници
Број На Модел На:
XY-1200B
Функција:
Еко-Пријателски
Материјал:
Мартензитни Нерѓосувачки Челик
Магацин:
Мартензитни Нерѓосувачки Челик
Трупот на авионот и база на:
На композитни материјали
моќност:
1600w
Дробење Степен:
50-300mesh
Модел:
XY-1200B
работно време:
5 Минути
Временскиот интервал помеѓу:
8 минути
Времето На Префрлување:
Може да
Напон:
220v
Функција:
отворете го поклопецот,исклучете го моќ уред

Избор на клиент