ITOP MTS5 5ШИРОК Прирачник Месо Tenderizer Месо Cuber го Прави месото повеќе вкусни Нерѓосувачки Челик Комерцијални и за Домашна употреба

ITOP MTS5 5ШИРОК Прирачник Месо Tenderizer Месо Cuber го Прави месото повеќе вкусни Нерѓосувачки Челик Комерцијални и за Домашна

Достапно за нарачка
DEN 8159.52
Достапност:


Здраво пријател,
Ова е Јасмин од ITOP.
Прво да ви се заблагодарам за запишување нашата продавница.
Тогаш, таму е важна вест за вас.
Кога ќе купите работи од странска држава, ќе има УВОЗ ДАНОК од вашиот Царински.
Ова обично зависи од даночната стапка и decleared вредност.
Ве молиме љубезно ве забележи.
Ако имате прашање за производот, ве молиме контактирајте ме.
Последниот, ви благодариме за читање на пораката.
Најдобри желби,
Јасмин
Оваа tenderizer е совршен за ловци, касапи или други foodservice професионалци.
Идеален за :
1. Здолниште бифтек
2. Крило бифтек
3. Boneless чак бифтек
4. Сите видови на круг бифтек
5. Venison
6. Пилешки гради
7. Промешајте-срј на месо
Придобивки :
1) Најголемиот бифтек големина (капацитетот) на пазарот (5" широк x 1" дебела)
2) Вкусни, тендер резултати од построг парчиња на месо
3) Практично нема дополнителни првично време, подготвени во секунди
4) Месо одржува форма и облик за готвење
5) Обезбедува ефикасност и дното-линија заштеди!
Нашите месо tenderizer прилог доаѓа со производителот гаранција. Ние може да одговори на сите прашања може да имате за нашите производи.
Карактеристики :
1) Tenderizes стекови до 5" широк и 1" дебели
2) Комерцијално одобрени, санитарни нерѓосувачки челик
3) Квалитет, од нерѓосувачки челик домување за издржливост.
4) 2 поставена на 37 нерѓосувачки челик ротирачки ножеви, 2 нерѓосувачки челик stripper чешли
5) Delicately одржува формата и обликот на месо
6) Punctures за подобро маринада & сос пенетрација
7) Лесен демонтажа за чистење & одржување
8) Pierces влакна и knits двете страни одеднаш
9) Не за употреба на коска

За производот

боја:
27x2, 15x2, 11x2
Тип:
Месо & Живина Алатки
Месо & Живина Алатки Тип:
Месо Tenderizers & Pounders
Функција:
Еко-Пријателски
Бренд Име:
GZZT
Материјал:
Нерѓосувачки Челик

Избор на клиент