Teramila Памучна Ткаенина 5 Дизајни Животни Комбинација На Масти Квартал Пакет Метар Quilting Постелнина Дома Текстил Ткиво
Новак - 48 %

Teramila Памучна Ткаенина 5 Дизајни Животни Комбинација На Масти Квартал Пакет Метар Quilting Постелнина Дома Текстил Ткиво

Достапно за нарачка
DEN 412.80
DEN 215.00
Достапност:


бренд Ткаенини : TERAMILA
Име на производ : памучна ткаенина сечење пакет парчиња.
Материјал : 100% памук. густи и газирани. ситни.
Употреба : погоден за quilting,крпеница,постелнина сетови за шиење,
облека,деца bibs, детска облека,кукли,завеса,перница,
дома декорација за шиење и така натаму
Пред-намалување на Маснотиите Четвртини : 40cmx50cm
5 дизајни се меша,секој дизајн 1 парче( 5x1=5)
Овие се пре-сече делови, ако цел 2 парчиња или повеќе, тоа не е континуирано.
За големината 50cmx160cm,ткаенина ширина е 160cm, па кога ќе цел 2 парчиња или повеќе, Ние ќе ги намали континуирана парче.
На пример :
Цел 1 парче, се сече 50cmx160cm (половина метар)
Цел 2 парчиња, се сече 100cmx160cm ( еден метар)
Цел 3 парчиња, се сече 150cmx160cm ( еден метар и половина)
Цел 4 парчиња, се сече 200cmx160cm ( два метри)
И така натаму..
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) се намали од страна, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
4) кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.

За производот

боја:
5PCS микс 40cmx50cm
Бренд Име:
TERAMILA
Техника:
Ткаени
Шема:
Печатени
Материјал:
100% Памук
Функција:
Еко-Пријателски
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
as described
Стил:
Twill
Велур Ткаенина Тип:
no
Тип:
Twill
Nonwoven Техника:
no
Плетени Тип:
no
Употреба:
за шиење облека, постелнина, quilting, крпеница, занаети
Материјал:
100% Памук
Бесплатен превозот :
бесплатен превозот до 68 земји

Избор на клиент