TD04L турбина кертриџ 49377-04300 49377-04302 49377-04300 турбополнач core CHRA за Субару WRX Impreza WRX Модели НЕ-Спи
Новак - 17 %

TD04L турбина кертриџ 49377-04300 49377-04302 49377-04300 турбополнач core CHRA за Субару WRX Impreza WRX Модели НЕ-Спи

Достапно за нарачка
DEN 5136.00
DEN 4263.00
Достапност:

Дел Број : TD04 L-13 T turbo 49377-04100 49377-04180 49377-04190 49377-04200 49377-04280 49377-04290 49377-04300 49377-04302 / 49377-04363 49377-04370 49377-04372 49377-04502 49377-04505 , турбополнач турбо turbocompresseur кертриџ cartouche CHRA core assy turbolader турбина ОЕМ Број : 14412 AA560 14412 AA140 14411 AA151 14412 AA231 14412 AA360 14412 AA501 14411 AA562 14411 AA382 14411 AA383 14411 AA261 14412 AA451 Ќе одговара на следните модели : Кертриџ за Субару Шумите XT Модели 2004-2008 Кертриџ за Субару Impreza WRX Модели НЕ-Спи 2002-2007 Кертриџ за Субару WRX Impreza WRX Модели НЕ-Спи 2002-2005 Кертриџ за Субару WRX Impreza WRX Модели НЕ-Спи 2006-2007 Кертриџ за Субару Baja Turbocharged Модели 2004-2006
Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција. Повратните информации : Ние се стремиме за 5 ѕвезди на услуги ПРОДАВНИЦА,Доколку сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме оставете позитивни повратни информации за нас.Ако не сте задоволни со предмети кои сте ги добиле,ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем.

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
49377-04300 турбина core
Модел Година:
2004-2008
Автомобил Производител:
Субару
Материјал Тип:
K418
Frequence Опсег:
TD04L-13T turbo
Објектот Тежина:
1.8kg
Објектот Висина:
15cm
Име На Модел:
TD04L-13T turbo
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Специјални Функции:
49377-04100 турбо кертриџ
Автомобил модел:
Шумарот
Објектот Должина:
15cm
Модел:
TD04L-13T турбополнач chra за Субару WRX Impreza WRX Модели НЕ-Спи
1.Дел Број:
49377-04100 49377-04180 49377-04190 49377-04200 49377-04280
2.Дел Број:
49377-04300 49377-04302 / 49377-04363
3.Дел број:
49377-04370 49377-04372 49377-04502 49377-04505
1.ОЕМ број:
14412AA560 14412AA140 14411AA151 14412AA231 14412AA360
2.ОЕМ број:
14412AA501 14411AA562 14411AA382 14411AA383
3.ОЕМ број:
14411AA261 14412AA451
1.Одговара за:
Кертриџ за Субару Шумите XT Модели 2004-2008
2.Одговара за :
Кертриџ за Субару Impreza WRX Модели НЕ-Спи 2002-2007
3.Одговара за :
Кертриџ за Субару WRX Impreza WRX Модели НЕ-Спи

Избор на клиент