Компатибилен 5J.06001.001 за Benq MP612 MP612C MP622 MP622C проектор крушка светилка домување со 180 дена гаранција
Новак - 6 %

Компатибилен 5J.06001.001 за Benq MP612 MP612C MP622 MP622C проектор крушка светилка домување со 180 дена гаранција

Достапно за нарачка
DEN 2206.56
DEN 2074.00
Достапност:


За Проектор светилка : Светилка модел : 5j.
Ние ќе брод во рок од 1-2 работни денови по добивме наредба . Стока која се оштетени или исчезнати компонента не се враќа Купувачот треба да се земе превозот надомест кога следниве причини да се врати happaned, 1. Со цел да се избегне оштетување на овие светилки, ние не се обидуваат да се префрлите на проектор често, но, исто така, запомнете дека по исклучување на проекторот ако сакате да се рестартира, ќе мора да чекаат пациентот за околу 5 минути.
Пакет детали :
Зајакнување на пакет за да се спречи оштетување на производот за време на транспортот, ве молиме да не грижете се. Ние се продаваат многу проектор светилки на нашите clents од сите делови на светот со добра репутација. Преминот интервал треба да биде околу 5 минути.001 Моќ : 180 W
Работен век : прибл. Префрлување напојување внимание цел.
Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси. Стоката е веќе надвор за гаранција истекот, кој е 180 дена од купувачот се светилка.
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки. Да Brail : ве Молиме љубезно кажете ни ја вашата CPF НЕ, на тебе се избере DHL,UPS-от,ТНТ,FEDEX .
Ако проектор светилка за долго време да се работи, проекторот внатрешната слики систем може да емитираат многу топлина, овие топлина ќе доведе до проекторот внатрешноста на брзиот пораст во температурата, бидејќи проектор светилка ѕид кварц под висока температура услови ќе се произведуваат devitrification Феномен, што резултира со бели дамки, па многу отпор за да го запрете светлина пенетрација, така што на локалните областа на абнормални температура се зголеми, а со тоа да предизвика понатамошно проширување на devitrified област, така што светлината на брзиот пад, и е веројатно да доведе до сијалица експлозија. вклучувајќи име+средно име+презиме , DHL ,UPS-от ,FEDEX ,ТНТ, не се достапни за руски , ако сакате брза испорака ве молиме, изберете E-ЕМС . Исклучување може да не се директно отсечени моќ, но треба прво да задржете надолу СВЕТИЛКА индикатор додека зелено светло не флеш, проектор стопира вентилаторот за ладење ротирачкото, и, конечно, отсечени напојување. итн
Испорака : 1-2 дена
Гаранција : 180 денови
Одржување светилка живот:
1. Покрај тоа, чести префрлување напојување, но исто така и на проекција светилка за да се произведе големо влијание врз тековната, проекција светилка ќе биде многу лесно да се оштети. Овој попуст не е само за стари клиенти. 2000-3000hrs
Светилка тип : 100% нов замена светилка со домување
Се работи за : Benq MP622, Benq MP612, Benq MP612c, Benq MP622c.
Бидејќи проекторот е напојување со користење на пропорционален пулс ширина модулација метод на електрична долар и напонски регулатор, стабилен моќ за преработка, и во справувањето со овие линкови, проекторот напојување со користење на прекинувач и трансформатор ќе работат во повисока фреквенција, се префрлат во чести префрлување процесот природно ќе се појави значителна загуба на прекинувачот, овие загуби ќе бидат префрлени во топлина која се емитира надвор, така што температурата во внатрешноста на проектор, плус сијалица себе издадени Топлина се собраа во проекторот внатрешноста на мал простор, тоа ќе биде лесно да се направи сијалица експлозија феномен.
Нормално, кога ќе се сврти на проектор, треба да вклучите моќ прво, и потоа притиснете и задржете СВЕТИЛКА индикатор во проекторот е control panel додека зелено светло не трепка.

За производот

Бренд Име:
LUMENS&ОЕМ
Број На Модел На:
5J.06001.001
Користат За:
Дома, образование, бизнис, училиште
испорака:
1-2 дена
Светилка модел:
5J.06001.001
ЗА BENQ:
MP612, MP612C, MP622, MP622C. итн
Гаранција:
180 дена
Тип На Светилка:
100% НОВ замена Светилка Со Домување

Избор на клиент