rfid блок/rf оклопна

rfid блок/rf оклопна

Достапно за нарачка
DEN 374.40
Достапност:

rfid заштитен материјал
Производ Бр. : RFID67#S
Состав : ДОМАШНИ миленици/Ni+Cu+Ni
Дебелина : 0.08-0.09 mm
тежина : 80-90g/м2
Отпор : 0.03-0.05 OHM
Ширина : 108-112 CM
Боја : сребро сива
Оклопна ефикасност : 74-92d B
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
Примена на проводници за ткаенини :
1. rhombus заштита од зрачење може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно :
Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита.
2. Може да се користи за висок електромагнетни оклопна.
3. Погоден за обработка на I/O интерфејс подлога, сите видови на геометријата на оклопна заптивка .
4. Може да произведе оклопна облека, анти-статички облека, завеса , електромагнетни бранови заштита на статии .
Ткаенина Детали :

За производот

Бренд Име:
БЛОК EMF
Техника:
Ткаени
Тип На Производ:
Металик Ткаенина
Ширина:
108-112CM
Стил:
Обична
Шема:
Обложени
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Велур Ткаенина Тип:
no
Материјал:
никел бакар
Тип:
никел бакар
Nonwoven Техника:
Ткаени
Плетени Тип:
Rhombus
Број На Производ:
rfid заштитен материјал
боја:
сребро сива
Ширина:
108-112CM
Тежина:
80-90g/м2
fuction:
RFID блокирање,EMF/EMI/RF оклопна
Техника:
Ткаени
Оклопна Ефикасност:
74-92db
Фреквенција:
30Mhz-1500Mhz
Материјал:
Никел Бакар обложени

Избор на клиент