Цртан филм Twill Памучна Ткаенина Комбинација Ткиво Ткаенина На рачно изработени DIY Quilting Шиење Бебе&Деца Листови Фустан Материјал 5PCS/МНОГУ

Цртан филм Twill Памучна Ткаенина Комбинација Ткиво Ткаенина На рачно изработени DIY Quilting Шиење Бебе&Деца Листови Фустан

Достапно за нарачка
DEN 423.84
Достапност:

Име на производ : Цртан филм Twill Памучна Ткаенина Комбинација Ткиво Ткаенина Материјал : 100% памук. густи и газирани. Се користи За : Tissus Памучна Ткаенина Telas Комбинација Ткаенина Масти Квартал Снопови Ткаенина погоден за бебе постелнина лист за шиење, деца bibs облека,quilting,крпеница tilda за шиење и други проекти. Портретирани како слика се прикажани 5 дизајни колекција. Големина : 1piece= 40 CM x50 CM (намалување од страна на рака, толку +-2cm грешка) Пакет Содржина : 5 дизајни мешани секој дизајн 1 парче. Ве молиме Љубезно Забелешка : секој дизајн 1 парче,НЕ може да одберете дизајн. Пакетот е пре-сече,ако цел повеќе од 1 многу,тоа НЕ е континуирана, Ако сакате да купите метар ,pls проверете тука
​​​​​​

За производот

Бренд Име:
SHUAN SHUO
Стил:
Twill
Функција:
Еко-Пријателски
Техника:
Ткаени
Ширина:
40CM
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
100% Памук
Шема:
Печатени
Плетени Тип:
Никој
Тип:
40 Предиво
Nonwoven Техника:
Никој
Материјал:
100% памук ткаенини
Функција:
Дише & Еко-Пријателски
Големина:
40*50cm
Тежина:
117G
Пакет:
1package=5pieces=5colors
Предиво:
40-ТИТЕ
користат за:
Шиење облека, постелнина, quilting, крпеница, занаети,tilda кукла
Превозот начин:
Бесплатен превозот
Име:
Цртан Филм Серија Масти Квартал Пакет Quilting Комбинација Ткаенина

Избор на клиент