5 компјутери Мини USB 5V 1А 18650 TP4056 Литиум Батерија Полнач Модул Полнење Одбор Со Двојна Заштита Функции 1А Li-ion

5 компјутери Мини USB 5V 1А 18650 TP4056 Литиум Батерија Полнач Модул Полнење Одбор Со Двојна Заштита Функции 1А Li-ion

Достапно за нарачка
DEN 109.92
Достапност:


843 Ние сме електронски модул производителот, добредојдовте на големо! парче парче 0.6 УСД / парче 0.6 УСД / парче парче 0.6 УСД / парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче
Опис 1. Микро USB влез терминал со женски, може да биде директно внесување на текст да се направи со телефонот полначот литиум батерија, И се уште го задржува влезен напон жици влошки, може да биде многу удобен DIY. 2. Тоа може да се користи за напон 3.6 3.7 V, итн. 18650, полимер и други литиум батерија на полнење и празнење заштита. 3. Влезен напон : 5 V 4. Полнење критичниот напон : 4.2 V ± 1% 5. Максимално полнење на струјата : 1000m A 6. Батеријата преку-испуштање заштита напон : 2.5 V 7. Батеријата прекуструјна заштита на струјата : 3А 8. Одбор големина : 17.16 mm x 26.17 mm

За производот

Бренд Име:
WAVGAT
Состојба:
Нови
Напон:
5V
Моќ Дисипација:
1A
Температурата На Работа:
-40°-+85°
Број На Модел На:
Литиум Батерија Полнач Модул
is_customized:
Yes
Тип:
Литиум Батерија Полнач Модул
Примена:
Литиум Батерија Полнач Модул

Избор на клиент