Сина жакард brocade платно печатење гранка Праска мода грб зима облека ткаенини
Новак - 18 %

Сина жакард brocade платно печатење гранка Праска мода грб зима облека ткаенини

Достапно за нарачка
DEN 1296.00
DEN 1063.00
Достапност:


Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичност
Ширина : 150cm
Тежина : 500g/m
Состојки : 85% памук 15% полиестер
тежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел.

За производот

Техника:
Ткаени
Стил:
Twill
Материјал:
Полиестер / Памук
Шема:
Обоена
Плетени Тип:
Искриват
Тип:
чипка ткаенина
Тип На Производ:
Карбонски Влакна Ткаенини
Ширина:
150cm
Nonwoven Техника:
Бод-Спои
Функција:
Еко-Пријателски

Избор на клиент