СВИЛА ORGANZA 108cm ширина 6momme/ Чиста Свила Кинески Tulle се Тркалаат Ткаенина Снабдувач Бесплатен Превозот-Светла Жолта Број 10
Новак - 10 %

СВИЛА ORGANZA 108cm ширина 6momme/ Чиста Свила Кинески Tulle се Тркалаат Ткаенина Снабдувач Бесплатен Превозот-Светла Жолта

Достапно за нарачка
DEN 959.52
DEN 864.00
Достапност:


3) имаме дизајнери од велика БРИТАНИЈА,Франција,Германија да нудиме ексклузивен дизајн,и да се направат различните решенија да ги задоволат клиентите стратегија.
2) Ние сме професионален тим за продажба да понуди најдобар квалитет на услуга 24hrs онлајн.
- Рака мие ,температура на водата под 30 степен .
LINGLONG е професионална производител на свила за повеќе од 20 години.
Имаме повеќе потенцијал од што се очекуваше,па имаме comfidence да се создаде светла иднина со нашите win-win соработка!!!
.Врз основа на висок квалитет и висока репутација на оваа област,ние се изгради долго време и пријатно coopeation со клиенти од целиот свет. 2/ трговија на Големо : сите Ние имаме прикажани свила ткаенини на залиха,испорака во 24hrs. Ткаенината е вткаена од lustrous свила предиво која е дадена за малку повеќе изрече пресврт во неговото производство, а со тоа производство silken ткаенина со специфичен тело и moldability. 3/ Капка превозот : Ние поддршка пад на превозот,ве молиме контактирајте со нас за повеќе детали.
- Користење на неутрален детергент наместо обичен сапун,подобро шампон како свила е сличен како косата, не енергично, бришење или користете четка косата,исплакнете ги чисти за да се избегне точки или лузни. Тоа е перат и лесно да се притисне, и не гребење на кожата или кавгата. : Како на сл.
Отворен ткаат е природно беспомошна без додавање на било "stiffeners", толку голема за специфична употреба во свадбена облека, фустани, petticoats, costuming, Божиќ tress украси, абажур работа, interfacing, итн.
4) Ние не мало / трговија на Големо / OEM бизнис,за акции објект со MOQ 1,па дури и за ОЕМ објект,ќе бидат со низок MOQ како што може да.Почитувани Клиенти : Добредојдовте да ја посетите SISULI МОДНА онлајн продавница! Ние сме производител специјализиран за природна свила ткаенини,свила шамија,свила облека,што се наоѓа во свила градот hangzhou,да се фокусираат на висок квалитет на свила производи и нуди професионална услуга за сите корисници,се надевам дека за долго време соработка со вас! Ако сте мало или веледрогерија,ве молиме љубезно ве молиме да обрнете внимание за да подолу информации : OEM цел или промет на Големо или пад на превозот сите се добредојдени! 1/ Прилагодено цел : Ние може да произведе врз основа на вашите сопствени дизајни,за дигитално печатење,MOQ 50 M,за печатење на екран,MOQ 200 M. Укината складирање наместо да виси. Материјалот е прекрасно кога се користи под или над облека, особено како ракави или alluring предниот дел.
- Избегнувајте контакт со груба површина.
5) Ние имаме строга контрола на квалитетот на системот за да се обезбеди добар квалитет свила производи за клиенти.
Она што е нашата предност?
1) да Биде фабриката за директна продажба,имаме големи залихи availabe да се обезбеди испорака во 24hrs по ред поставени.
- Избегнувајте да спреј парфем директно да свила ткаенини
1-Mulberry Садење 2-Silkworms Хранење 3-Silkworms Врти 4-Свила Пашкули 5 Кора Исклучување Пашкули 6-Свила Врти 7-Ткаење Свила 8-Свила Ткаенини Создаден
- Чиста mulberry свила е направен од 100% протеини како човечка коса,која е многу добро за здравјето и најдобар избор за чувствителна кожа .
Кликнете на сликата подолу за да видите повеќе бои :
Име на производ : СВИЛА ORGANZA Предиво Грофот : 22 D/22 Материјал : 100% СВИЛА Густина : 220 Дебелина : 6 momme Нето Тежина : 26g/м2 Ширина : 108cm(43") Намалување Стапка : од 13 до 15% Боја Бр.Ние се истрае во производство на 100% висок квалитет на свила,како свила е скапоцен подарок од природата,кои е добро да се хит,удобно,дише,ултра-меки како втора кожа,посебно во лето кул и топло во зима.

За производот

Материјал:
100% Свила
Техника:
Ткаени
Тип:
Chiffon Ткаенина
Стил:
Обична
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
108cm
Шема:
Обична Обоена
Функција:
Еко-Пријателски
Точка Бр.:
OG108W6-10
боја:
Светла Жолта
Ширина:
108cm
Дебели:
6momme

Избор на клиент