TPA3116D2 2x100W 2 Каналот Дигитален Аудио Засилувач Одбор Dual Channel 12 до 24V Аудио Засилувач одбор DIY Модул за Arduino
Новак - 35 %

TPA3116D2 2x100W 2 Каналот Дигитален Аудио Засилувач Одбор Dual Channel 12 до 24V Аудио Засилувач одбор DIY Модул за Arduino

Достапно за нарачка
DEN 736.32
DEN 479.00
Достапност:


2*100 W TPA3116 D2 Dual Channel Дигитален Аудио Засилувач Одбор 12 V-24 V за Arduino
Карактеристики :
Употреба на два нови увоз TPA3116 засилувач чип, во комбинација со нанотехношка во областа на дигитален зум напред,
со предностите на јасен квалитет на звукот, силна зум способност, висока ефикасност, како одговор на парсирање на густина .
Во зрели пазари е high-end засилувач одбор.Ова издание е завршена плоча, тоа може да се користи веднаш.
Connectting моќта и звукот можете да ги искуство дигитална музика која може да донесе ново искуство.
Состојба :
Нов бренд,неискористениот,неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа (каде што пакувањето е применливо).
MPN : не се применува
EAN : не се применува
Главните Параметри :
Име На Производ : Дигитален Аудио Засилувач
Производот Број:XH-M190
Чип Избор : TPA3116
Влезна Моќност : DC12-24 V
Излезна Моќност : 2 * 100 W
Текст Отпорност : 4-8Ω
Фреквентен опсег : 14-100 Kz
Писмо на Бучава : 100db
Излез Канал : 2 (Лево + Правото Канал)
Димензија : 105 * 65 * 23mm
Производ Тежина : 90g
Погодни за :
TV,DVD,USB Говорник,Преносливи Звучници,Сателитска Пронаоѓач, Navigator
Пакет Се Вклучени :
1pcs 2*100 W TPA3116 D2 Dual Channel Дигитален Аудио Засилувач Одбор 12 V-24 V за Arduino

За производот

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Универзална Засилувачи DIY Колекции
Бренд Име:
PLEXTONE
Канали:
2 (2.0)
Максимална Моќност По Канал:
100W
Влезна Моќност:
DC12-24V
Објектот:
amplificador аудио
Тип:
засилувач одбор

Избор на клиент