Врвен Квалитет На Пост-Op, Рехабилитација Чевли Orth Вокер Подигање Одење Фрлен Чевел Нога Поддршка Подготвуваат Стил Лево И Десно Боја Црна
Новак - 49 %

Врвен Квалитет На Пост-Op, Рехабилитација Чевли Orth Вокер Подигање Одење Фрлен Чевел Нога Поддршка Подготвуваат Стил Лево И

Достапно за нарачка
DEN 4544.16
DEN 2317.00
Достапност:


Единствена Црна Медицински Forefoot Декомпресија Леснотија Обновување Рехабилитација Чевли Лево и Десно нозе Достапни
Speciification:
Материјал : Ok платно( Не ткиво ткаенина ), Алуминиум легура барови, Големина Tipes : S (35-39), M (40-42), L (43-45), без Оглед на мажите и жените, без оглед на лево и десно
Ова е една цена, еден пар ве молиме додадете Број 2
Функција: 1. Пред крајот дизајн игра браник-како ефект, кога нога има Kirschner
2. Единствена криви единствена дизајн може ефикасно да се намали притисокот врз forefoot
3. Нови отворање бенд елиминира пета глуждот лизгачки ризици
4.На средината на нога лента засилен ѓон зафат
5. Хард пластични главата на вашиот пети да обезбеди стабилни заштитни
6. Отстранлив табани табани за лекување се задржани простор. Погоден за : 1. Пети хирургија 2. Прсти болка 3. Различни причини или долни шепа кожата ulceration кај пациенти со намалена обработка
4. Нога metatarsal и пети фрактура на пациентите погодената област рано ambulation оптоварување слободни кога се третира
Пакетот Вклучува : 1 Forefoot Рехабилитација Чевли
Слика:

За производот

боја:
Црна
Големина:
S, M, L
Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Бренд Име:
Elysaid
Материјал:
ABS
Број На Модел На:
Ff006003
Ефект:
Коска Нега
Точка име :
Пост-op, Чевли
Својства :
Рехабилитациона Терапија Материјали
Примена:
Глуждот Фиксација
Стил:
Предна декомпресија
Употреба:
Телото На Здравствена Заштита
Функција:
Нога Здравствена Заштита
Функција:
Удобно
Материјал:
ЕВА, Полиестер, Најлон
Големина:
S/ M/ L
сертификација:
ISO13485/ФДУ/CE

Избор на клиент