Baofeng УВ-82 8W воки токи преносни радио двојна бенд transceiver Висока Средна Ниска Моќност UV82 Шунка Радио Станица аматерски Преносни
Новак - 34 %

Baofeng УВ-82 8W воки токи преносни радио двојна бенд transceiver Висока Средна Ниска Моќност UV82 Шунка Радио Станица аматерски

Достапно за нарачка
DEN 2832.00
DEN 1869.00
Достапност:


Главната Карактеристика
Answer : ___________________________ Note : Bao фенг најновата надградба, сеопфатна надградба. Посилен глас и јасно timbre, повеќе од далечина подалеку,постојат 2 вида PPT за baofeng ув 82. заедно PPT со посебен PPT. сите се оригинални. ако сакате еден од нив , ве молиме да ги споделите со нас, или ние ќе го испрати по случаен избор. ви благодариме за соработката.
Излез :
Фреквентен Опсег : 136.00-174.00 MHz /400.00-520.00 MHz
Двојно Започне Key Dual-Band Dual Види
Голема &Midle & Ниска Моќност Switchover : 8 W/5 W/1 W
Штедење На Батеријата
VOX Функција
Широк/Тесен Појас Избор
Авто-Назад Светлина
Двоен Режим На Бендот
Time-out Тајмер (ОБУЧУВАЧИ)
50 CTCSS и 104 DCS Кодови
Гласовен Потсетник
АНИ Кодот
КОМПЈУТЕР или Рачен Програма
DTMF Кодот
PTT-ID
ATUO Заклучување на Тастатурата
Зафатен Channel Lock Функција
Dual Band, Двоен Дисплеј и Двоен Режим на подготвеност
Итни Алармот
Priory Функција За Скенирање
Реле Шпедитерски Потврди (1750 HZ)
Ниско Ниво На Батеријата Предупредување
U/V Крстот Band Dual Watc
Пакетот Вклучува
1 x 8 W УВ-82 радио
1 x Батеријата Пакет
1x Антена
1 x Назад Клип
1 x Рака на Рака
1x Кратен Апарат
1 x англиски Корисникот Manua
1 X слушалка
Prouct Слика
Спецификација
Воки Токи
Бренд
Bao Feng/Pofung
Број На Модел На
УВ-82
Тип
Преносни
Максимален Домет
5КМССА 10 КИЛОМЕТРИ
LCD Дисплеј
yes
Водоотпорен/Прашина-доказ
yes
Фреквентен Опсег
136~174 MHz & 400-520 MHz
Капацитет На Канал
128
Излезна Моќност (W)
8 W/5 W/1 W
Работното Растојание (KM)
Сса 10 километри
Работен Напон (V)
7.2
Капацитетот на батеријата (m Ah)
2800
Фреквенција Стабилност
+-2.5 ппм.
Управувана Температура
-20-60
Антена
Висока добивка Dual Band антена
Антена Отпорност
50ohm
Боја
црна
Димензии (Dxšxv) (MM)
127x 55x 30мм
Бруто Тежина (КГ)
0.57

За производот

Is_Display:
No
Складирање Канал:
128
Димензии:
127mm*55мм*30мм(не антена)
Број На Модел На:
baofeng УВ-82-8W
Бренд Име:
BAOFENG
Тип:
Двонасочна Радио
Разговор Опсег:
5КМ~ССА 10 КИЛОМЕТРИ
Фреквентен Опсег:
136~174MHz/400~520MHz
Воки Токи Тип:
Преносни
Максимален Домет:
5км-сса 10 километри
Напон:
7.4 V
Излезна Моќност:
8W
li-ion батерија:
2800mah

Избор на клиент