DIYSECUR 9Inch Сплит Quad Екранот Rear View Monitor Автомобил Монитор + 4 x CCD IR Ноќ Визија Задните Видите Автомобил Камера за Автомобил, Камион, Автобус
Новак - 17 %

DIYSECUR 9Inch Сплит Quad Екранот Rear View Monitor Автомобил Монитор + 4 x CCD IR Ноќ Визија Задните Видите Автомобил Камера

Достапно за нарачка
DEN 9468.00
DEN 7859.00
Достапност:


Новата Генерација Жичен Тешки Возила CCD Обратен Целосен Комплет
9" Quad Монитор + 4 x CCD Водоотпорен Метален Капак Камера
Луксузно решение за автомобил обратна & сите страни
4 x Белата CCD водоотпорен IR камера со широк агол на гледање
4 x 10m должина на видео кабел за автобус/камион
Quad 9 " Висок квалитет TFT LCD монитор
4 x на каналот видео влезови
Лесна инсталација
4 CH DC12 V-24 V 9 Инчен 4 Сплит Quad LCD Екранот Боја Задни Видите Автомобил Следење на Автомобил Камион Автобус Обратен Камера
Овој 9 инчен монитор широко се користи во автомобили, автобуси, сад камиони, комерцијални возила, камиони, градежни возила, оган камиони, бродови и други превозни средства.
До четири камери може да биде поврзан сигналот, широко се користи во различни возила. Погоден за ладна напон нестабилност, силна анти-мешање, изградена-во термо-струјна заштита.
Еден екран може да се подели на две или четири екран презентација, се прикажува на екранот може да се прикаже различни видео.
Стојат безбедност монитор 16 : 9 широк екран Напојување : DC12 V-24 V компатибилен PAL / NTSC авто-префрлување Sunshade дизајн околу Далечинскиот управувач, OSD мени
Камера :
CCD image sensor излези дигитални сигнали дека има подобра слика е јасност, боја спротивставени и острината од CMOS камера, со своите 18 индивидуални Инфрацрвен (IR) LED, тоа покажува јасни слики при слабо осветлување, особено во текот на ноќта околности. Оваа тешка должност CCD камера е тежок метал случаи, водоотпорен и кал доказ. Може да трае подолго без греење се, па можете да покажат јасен преглед на сите времиња.
Најновите стил камера со алуминиум школка, shorkproof : 10 G 18 инфрацрвена ламба кои се користат во мали светлина состојба лесно може да се прилагоди на агол од Мулти-ниво на прилагоди Дијагонала Агол 120º, Хоризонтална Агол 90º агол леќа, 100% комплетен водоотпорен Врвен квалитет на камерата. Лесно и безбедно да се качи
Одговараат за назад view / страна камери
Еден Приказ / Подели / Quad Слика Видите Избор
Има 11 различни начини за прикажување на слики, одговараат на вашите потреби.
Разликата помеѓу CCD и CMOS камера :
C CD леќа Прави јасна визија ноќ, дури и во една слаба светлина средина. 120 степени агол леќа, обезбеди автомобили задната страна за ефикасно наназад и паркинг операција
Answer : ___________________________ NOTE : Ние испрати огледало на сликата на камерата како стандардно, ве молиме да не информирате ако ви треба не-огледало на сликата на камерата.
Спецификации :
Следење :
Екранот големина : 9 инчен Резолуција : 800(W) x R. G. B x 480(H) Систем : PAL / NTSC Напојување : DC12 V-24 V Потрошувачка : 7.5 W Видео : 4-канал видео влезови Нето wight : 930g Димензии : 23.5*170*2.6 cm со стенд
23.5*15.7*2.6 cm без стенд
Камера :
Слика Тип : 1/4" Високи Перформанси Боја CCD Хоризонтална Резолуција : 420 TV Линии ПАЛ : 720(H)*586(V) ,NTSC : 720(H)*480(V) Употребливи Осветлување : 0 Lux ( Изградена во 18pcs IR LED за Слика Поддршка во Темница ) Бесплатно агол на гледање : Дијагонала Агол 120º, Хоризонтална Агол 90º Водоотпорен : IP66 Shockproof : 10 G Видео Излез : 1.0 Vp-p75 Напојување : DC12 V-24 V
Пакување листа :

За производот

Жица или Безжично:
Жица
Должина на Видео Кабел:
10m
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бренд Име:
DIYSECUR
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Школка Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Guiding Line:
No

Избор на клиент