ONETOMAX Игра Конвертор за PS / за PS2 да Контролер за Xbox 360 Gamepad Трки Тркала Адаптер Конвертор USB Игра Контролер

ONETOMAX Игра Конвертор за PS / за PS2 да Контролер за Xbox 360 Gamepad Трки Тркала Адаптер Конвертор USB Игра Контролер

Достапно за нарачка
DEN 623.52
Достапност:


ONETOMAX Игра Конвертор за PS / за PS2 да Контролер за Xbox 360 Gamepad Трки Тркала Адаптер Конвертор USB Игра Контролер
Опис :
за PS2 да 'XBOX360 Конвертор е конвертор уред кој овозможувајќи за PS / за PS2 додатоци таквите како Gamepad и Волан Тркала да биде и употребата на игри контрола за" XBOX 360 машина. Уред за поддршка на вибрации функција, обезбедување на слушалки / микрофон и тастатурата слот дека компатибилен за 'XBOX360 оттука, поддршката на игри на среќа и за снимање на порака, онлајн трасирање и текст разговор.
Карактеристики :
* Боја : Црна
* Тежина : 46g
* Претвора за PS/за PS2 контролер за 'XBOX360 без одлагање, задоцнување или намали влезови
* Директно поврзување и игра без потреба од wired 'Xbox360 контролер
* Поддршка за 'Xbox360 слушалки
* Поддржува повратна информација на вибрации
* Сите копчиња, насочен подлога, и аналогни стапчиња се целосно претворена
* за PS/за PS2 контролер е АНАЛОГНИ копчето дела како ВОДИЧ копчето
* Конвертерот има ВОДИЧ копчето на страната за PS/за PS2 контролори без ANLAOG копчето
* Карактеристики 4 Led диоди за да се покаже поврзување статус и играч задача
* Карактеристики на toggle вклучете го назад за да одберете помеѓу "Тркало Режим на" & "Gamepad Режим"
* Повеќе 360 конвертори може да биде вклучен во истовремено без проблеми со компатибилноста
* Исто така, може да се користат на КОМПЈУТЕР кога ќе го инсталирате MS службен 'XBOX360 контролер драјвер за вашиот оперативен СИСТЕМ
* Компатибилен Со : ја Поддржува употребата на " XBOX 360 со за PS / за PS2 Gamepad, Воланот
Пакет се вклучени :
1x Конвертор

За производот

Бренд Име:
ONETOMAX
is_customized:
Yes
MicroSoft Модел:
Xbox360
Број На Модел На:
[email protected]#weihao
Компатибилен Марка/Модел:
Microsoft
Со USB:
Yes
Одговара за:
за XBOX 360 со за PS / за PS2 Gamepad
џојстик конвертор:
за XBOX 360 Контролер Gamepad

Избор на клиент