6pcs Пурпурна Памук Комбинација Ткаенина за DIY Шиење Quilting Ткиво Детска Постелнина Кукла Крпа Кеси Текстил Ткаенини 50X50cm
Новак - 20 %

6pcs Пурпурна Памук Комбинација Ткаенина за DIY Шиење Quilting Ткиво Детска Постелнина Кукла Крпа Кеси Текстил Ткаенини

Достапно за нарачка
DEN 378.24
DEN 302.00
Достапност:

Материјал : 100% памук Пакување : Микс на 6 парчиња на различни дизајни на ткаенина колекција како слика е прикажано Големина : За 50cm*50cm (19.7 во*19.7 во) секое парче [1inch = 25.4 mm или 1cm = 0.394 инчен] Карактеристики : Еко-пријателски отпечатоци, меки и удобни Погоден за торба, паричник, чанта и многу други шиење занаети. Answer : ___________________________ Note : Ткаенина е пре-сече, доколку купите 2 или многу повеќе, големината не е континуирано. Сите ткаенини се скрати со рака. Објектот може да ја напушти суровини раб, и може да се 1-2cm отстапување постои. Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани. 6pcs Пурпурна 100% Памук Комбинација Ткаенина за DIY Шиење Quilting Ткиво Детска Постелнина Кукла Крпа Кеси Текстил Ткаенини 50*50cm -Детално Инфо

За производот

Функција:
Дише
Техника:
Ткаени
Ширина:
50x50cm
Материјал:
100% Памук
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Велур Ткаенина Тип:
no
Стил:
Цвеќиња,точки,линии,plaid
Плетени Тип:
ткиво на крпеница
Тип:
Печатач памук ткаенини
Nonwoven Техника:
ткаенини за шиење
боја:
Виолетова
КОЛИЧИНА:
1 Пакет=6Pcs
Материјал:
Памук Обичен Печатени Ткаенини
користат за:
Needlewor Шиење Ватенка Снопови

Избор на клиент