20 компјутери Мастило амортизерите за Mimaki JV5 Mimaki JV33 , DX5 глава за печатење амортизерите компатибилен со еко-растворувач и Вода мастило
Новак - 5 %

20 компјутери Мастило амортизерите за Mimaki JV5 Mimaki JV33 , DX5 глава за печатење амортизерите компатибилен со еко-растворувач

Достапно за нарачка
DEN 1872.00
DEN 1778.00
Достапност:

20 компјутери Мастило амортизерите за Mimaki JV5 Mimaki JV33 , DX5 глава за печатење амортизерите компатибилен со еко-растворувач и Вода мастило Опис на Производот
1.печатач амортизерите е за да се спречи вашиот Mimaki JV33 Mimaki JV5 и Epson DX5 печати ја главата затнат,
ќе треба да ја замени овие апсорбери на секои шест месеци
Овие апсорбери работа за вода и база на растворувач инкџет печатари.
2.компатибилен за следните модели :
Mimaki JV33
Mimaki JV5
EPS DX5 глава за печатење
3.Големината на амортизерите е за 77.3 mm (W) x 28mm (H).Тоа е направено на П. П материјал.
4.Тоа е погоден за сите видови на мастило.
5.Квалитетот е ист како оригиналот.
Пакување : 20 парчиња/многу

За производот

Тип:
мастило рефил кит
Број На Модел На:
Амортизерите за JV33
Бренд Име:
CYINKJET
Име на производ:
мастило амортизерите
погоден:
за MIMAKI JV5 JV33 печатач амортизерите
боја:
Бела
1 многу:
20pcs
Објектот:
мастило амортизерите за MIMAKI JV5 JV33 печатач амортизерите

Избор на клиент