Евтини преносни отворено двоглед телескоп 50x50, моќен Мали рачни двоглед со porro призмата
Новак - 20 %

Евтини преносни отворено двоглед телескоп 50x50, моќен Мали рачни двоглед со porro призмата

Достапно за нарачка
DEN 2700.00
DEN 2160.00
Достапност:

1 X Леќа платно
4. Три слоеви на леќа-слој FMC за најдобар визуелно уживање.Можете да ги користите aliexpress или e-mail на нас, ние ќе одговориме во рок од 24 часа, а во рок од 36 часа за викендот.FMC стакло леќи реализација на крајната светлината и резолуција. 1 X Desiccant
5.Мазна централен фокус knob за брзо гледање.
Испорака Детали 1. Како да се Уништи Двоглед ПОГРЕШЕН НАЧИН На вистински начин да се исчисти двоглед Чекор 1 Леќа Pen Remove сите лабава прашина од бинокуларна е леќи.Издржливи и заштитна, Гума-оклопни. (Тоа може да ви помогне да се одржи на бинокуларна наопаку, па прав паѓа далеку. Не користете хартија крпи или лицето ткиво, бидејќи тие се премногу груби. Удобно vison со висока резолуција леќа.Купувачот заштита : Aliexpress само изданија плаќање на нас откако ќе се потврди доставувањето на вашата нарачка.
Евтини por табела отворено бинокуларна телескоп 50x50, моќен Мали рачни двоглед со porro призмата
"Карактеристики
1. Плаќање 1.Ценети за рационализација форма и цврстина. 1 X Боја кутија
Како да се Чисти Вашиот Двоглед ДОБИЕ ПРАШИНА ИСКЛУЧЕН ПРЕД да МОЖЕТЕ БРИШЕЊЕ Сте виделе некој да го направи тоа. Четкајте ги забите со четка на крајот на леќа чистење пенкало. Дишете на неговиот бинокуларна е окуларот и потоа се фаќа за стакло со аголот на неговата кошула. Се сеќавам! Повеќе двоглед биле уништени од страна на погрешен чистење од страна се фрли на тротоарот. Чекор 3 Сега дека прашина е нема, можете да ги леќа со леќа ткиво, посебен микро влакна леќа крпа, или многу мека памучна ткаенина (како парче чиста стариот памук undershirt). Бидете нежни. Тие често вклучуваат дрво влакна кои ќе нула вашиот леќи или премази на леќите. како и да било причина, не сте задоволни со предмети, ние прифаќаме враќа и размена во рок од 7 дена afer сте го добиле вашиот објект и што треба да се плати за враќање превозот цена.Русија пријатели, ве молиме забелешка : Од политиката на вашата земја, ве молиме оставете ги вашите име и презиме. Широк опсег на примена на внатрешни и надворешни.Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да ни остават позитивен фидбек & 5 ѕвезда преглед! 2. Гаранција 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи нарачка. Или ако вашиот бинокуларна е водоотпорен, всушност можете да ја извршите на допрете го (но не келеш тешко). Чекор 2 Moisten на П-совет со вода или леќа чистење решение и плови надвор преостанатиот прашина.Ако не сте задоволни со нашата служба или кој било друг проблем, ве молиме контактирајте со нас пред regay и ние ќе го реши прашањето утро, ви благодариме! 1.Понекогаш тоа може да потрае до 15-40 дена поради строгите обичај инспекција.) Или удар со да на воздухот (од фото продавница).Ако производите не се исти како и опис или скршен во транзит, ние ќе го препрати или враќање на пари за да можете 2.начини на плаќање : Alipay, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union и Т / Т (трансфер), сите големи кредитна картичка се прифатени преку сигурна исплата процес ЗАЧУВАМ. Повратни информации 1. НЕ користете течност наменета за чистење на очила или windows, како што може да се нападне облоги.Инаку, пакет е изгубен, ние не преземаме никаква одговорност. 1 X Торбичка
3.Ова е 100% нови и високо моќни руската воена бинокуларна телескоп.Ние ќе ви ја испратиме во рок од 5 дена. 1 X Двоглед
2. Четка е мека и нема да им наштети на стакло или облоги.
"Пакет се вклучени
1. Не користите вашиот здив — здив вклучува минута капки на вода кои ќе забележиш вашиот објектив. Кутриот, тој никогаш не знаеше дека тој само деградирани секоја слика тој некогаш ќе видите со што бинокуларна повторно.

За производот

Број На Модел На:
Рачни двоглед
Тип:
Двоглед
Бренд Име:
BEANTLEE
боја:
Армијата Зелената Боја
Окулар Дијаметар:
19mm
Exitpupil Дијаметар:
5mm
Призмата На Материјалот:
bak4
призмата систем:
Porro Призмата
Леќа Материјал:
оптичка леќа
Функција:
Мали, Преносни
Тип:
Рачни двоглед
Примена:
Отворено,Кампување

Избор на клиент