10pcs СП 44 Pin Женски IDE Адаптер ,СП ДО 2,5 IDE Конвертор Бесплатен превозот
Новак - 8 %

10pcs СП 44 Pin Женски IDE Адаптер ,СП ДО 2,5 IDE Конвертор Бесплатен превозот

Достапно за нарачка
DEN 906.24
DEN 834.00
Достапност:


Опис :
На СП Да IDE (IDE-СП) Адаптер е адаптер за поврзување на Compact Flash мемориска картичка за да ги 2,5 Инчен домаќин интерфејс. Овој модул им овозможува употреба на Compact Flash картичка како IDE HDD. Адаптер им овозможува на секој компјутер кој го користи 2.5 Инчен HDD да биде лесно да се конвертира во употреба на ниска моќност и шок отпорни на СП медиумите.
Спецификации :
Поддржува една СП картичка Тип I/II.
Не е потребен возач
Master / Роб на режимот на одбирање
ЖЕНСКИ 44-pin IDE конекторот.
Можете да ги подигнете од Dos/Windows/Linux со СП, исто како IDE дискови, но многу побрзо Господар/Роб скокач, со DMA РЕЖИМ
Пакет Содржина :
10 X СП 44 Pin Машки IDE Адаптер за PCB

За производот

Должина на кабел:
Други
Пакет:
Yes
Тип:
IDE Кабли
Бренд Име:
CY
Број На Модел На:
сп да ide адаптер
Производи Статус:
Акции

Избор на клиент