DIYSECUR 5 инчен LCD Дисплеј Задните Видите Автомобил Монитор + Автомобил Камера Безжична Паркинг Безбедносен Систем за Полнење
Новак - 17 %

DIYSECUR 5 инчен LCD Дисплеј Задните Видите Автомобил Монитор + Автомобил Камера Безжична Паркинг Безбедносен Систем за Полнење

Достапно за нарачка
DEN 1402.08
DEN 1164.00
Достапност:

Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн Реши ова прашање на лош автомобил задните гледате ефектот, може да помогне да се намали инциденти и судир Со својот елегантен и современ дизајн, оваа камера е многу популарни, Кога автомобилот назад, Сликата ќе се покаже Обратна водечка линија Направен од високо квалитетни и издржливи материјали Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание. Ние ќе испрати NTSC / PAL според вашата земја, ако имате други барања, ве молиме оставете порака. Генерално, ве молиме да се поврзете видео на текст 1 да го обратен камера, и влез 2 до видео опрема за забава.
Спецификации :
Следење :
Големина на екран : 5 инчи Display mode : 16 : 9 Систем : PAL / NTSC (Авто) Дефиниција : 480(H) x 234(V) Номинален напон : 12 V 10% потрошувачка на Енергија : 3 W Начин на контрола на : Следење копчето Vedio текст : Две начин видео влезот Операција температура : -20 °c -60 °c, температура на Чување : -40 °c -60 °c Осветленост : 250cd/m⊃2; Контраст : 300 : 1
Камера :
Сликата на камерата тип : Високи перформанси боја CMOS Хоризонтална резолуција : 420 TV Линии Употребливи осветлување : 0. И следење ќе се прикаже видео влез 1 чија сигнал доаѓа од обратен камера. Автомобил Монитор не се прикаже слика на екранот или ПОМОШЕН Видео сликата.4 G Безжичен пренос & receriver
Конвертирате било обратен камера со стандардна РКА конектор во безжична камера со оваа универзална предавателот и приемникот за полнење.
Камера :
Оваа Боја CMOS Автомобил Rear view Camera е нов и не се користи висок квалитет на боја камера.
Бидејќи обратен камерата е поврзан со вашиот автомобил е обратен светлина моќ кабел, кога ќе се јават на возилото наназад камерата ќе биде вклучен.Како што никогаш не се знае кога несреќа ќе се случи. Со High-definition широк приказ агли и добра водоотпорен функции, нејзиниот совршено за решавање на ова прашање на лош автомобил задните видите ефект, помагаат да се намали инциденти и несреќа.4 GHz Wrieless видео пренос
Висок квалитет на TFT LCD монитор
2 канал видео влезови
Лесна инсталација
5inch Color TFT LCD Автомобил Следи со 2 Видео Влезот + двете Вшмукување Чаша & Заградата
Два влезови се двете видео влезови, еден за обратен камера, а на други за други видео опрема влезови, како што се DVD видео текст. Автомобил Огледало за Надгледување на екранот автоматски rear view image
Внесете го "N" или "D". Кога автомобил го напушти резервираат режим, обратен камерата се напојува од надвор.
High-definition и 120 степен широк приказ агли Со добра водоотпорен функција. Единицата само може да се прикаже на еден видео запис на текст во време и дава приоритет на видео текст 1.
Ја елиминира потребата да се кандидира кабел должината на возилото, едноставно поврзете предавателот на камерата крајот и примачот на мониторот крајот.
Со оваа точка, ќе може да паркираат вашиот автомобил лесно, speedily и безбедно.05 Лукс Слободни агол на гледање : 120 º Водоотпорен : IP67 Shockproof : 10 G Видео излез : 1.Тоа ќе бидат многу побезбедни за почетници, па дури и професионални возачи. Мониторот ќе се префрлат на влез 2 екранот.
Безжични 5 инчен TFT LCD Автомобил Монитор + Rear View Camera Паркинг Систем " 2 CH Видео Влез
Најдоброто решение за вашиот автомобил обратна систем Водоотпорен камера со широк приказ агол 2.Вие само може да се подготви за полошо.0 Vp-p75 Напојување : DC 12 V Видео систем : NTSC / PAL
Пакување листа :
.
Опсег на трансмисија : 8m-12m На пократко растојание помеѓу режимите на камера и монитор, подобар пренос на сигналот На сликата може да се види јасно, без било какви пречки
Внесете го "Р".

За производот

Жица или Безжично:
Безжичната
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
DIYSECUR
Леќа Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Материјал Тип:
ABS
Видео:
Две начин видео влез
систем:
PAL / NTSC

Избор на клиент