DY4300A 4-Терминал Почвата Resistivity Метар
Новак - 10 %

DY4300A 4-Терминал Почвата Resistivity Метар

Достапно за нарачка
DEN 13968.00
DEN 12571.00
Достапност:


DY4300 A 4-Терминал Почвата Resistivity Метар
1.Преглед : 4 пол земјата отпор мерење 0 до 20.99 kΩ со мин. резолуција 0.01 Ω Авто кои се движат почвата resistivity мерење 0 до 395.6 kΩm Серија пречки напон Ust(AC само) 0~30 Vrms Мерки фреквенција 400~500 Hz Measureing Напонот Um изборен/авто-избрани 10 Vrms 94 Hz, 105 Hz, 111 Hz, 128 Hz Тест тековната максимална 10m A Однапред филтрирање метод врз основа на FFT(брзо фурие се трансформира) ја намалува бучава Надомест за остаток на отпор Рк Податоци Меморија 1000 поставува Согласува да CATIV 150 V, CATIII 300 V

За производот

Број На Модел На:
DY4300A
Точноста Класа:
+/-3%
Димензии:
190*155*75mm
Тестирање Напон:
0~30V
DIY Материјали:
Електрични
Мерен Опсег:
0.05~20.9 к ohm
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Бренд Име:
Duoyi
Температурата На Работа:
-10~60
меморија:
1000 групи
мин. резолуција:
0.01 ohm
Тест тековната :
максимална 80mA
Тип:
почвата resistivity метар
Земја на потекло:
CN
авто опсег:
Yes
За задржување на податоци:
Yes
Почвата resistivity вредност на тестот:
Yes
Извор На Енергија :
AA1.5Vx8(UM3)

Избор на клиент