5.3*5cm applique значка печ везови закрпи железо на печ 10 парчиња

5.3*5cm applique значка печ везови закрпи железо на печ 10 парчиња

Достапно за нарачка
DEN 268.80
Достапност:


Име : Железо на Платно печ
Околу Големина : about5.3*5 см
Боја : црна+црвена
Употреба : одличен за детска облека текстил, итн.
Answer : ___________________________ Note : Инструкции за Железо на :
1)Место далноводи кон никаде на платно директно.
2)Покрие тенка крпа на далноводи,а потоа и на железо. Избегнувајте користење на железо директно на крпеница за заштита на далноводи под висока температура.
3)да се продолжи со притискање на железо околу 40-60 секунди и temp. Околу 120-150(зависи од дебелината на платно)
4)се Движи од железо,почекајте се излади compeletly.
5)Ако adherece не е совршено,ве молиме да се повтори action3)and4)
ние поддршка wholesales.
За било кој дизајн,квалитетот е повеќе од 2000 година,цел е во ред.

За производот

Тип На Производ:
Закрпи
Стил:
Железо-На
Техника:
Извезена
Број На Модел На:
Круг На Дрвото
Функција:
Еко-Пријателски
Големина:
pls check the size in picture(size are usually approximate size)

Избор на клиент