Турбо Кертриџ CHRA TF035 28231-27800 49135-07100 49135-07302 Турбополнач За HYUNDAI Santa Fe 2005-09 D4EB V 2.2 L CRDi 150HP
Новак - 10 %

Турбо Кертриџ CHRA TF035 28231-27800 49135-07100 49135-07302 Турбополнач За HYUNDAI Santa Fe 2005-09 D4EB V 2.2 L CRDi 150HP

Достапно за нарачка
DEN 6465.12
DEN 5819.00
Достапност:

ве Молиме бидете сигурни дека Сите Зачувам Плаќања мора да биде Потврден.2 L CRDi 2005-09 D4 EB D4 EB-V 150 HP
Објектот е 100% Сосема Нов GT1749 V турбополнач
Турбо модел : GT1749 S TFO35 Дел Број : 49135-07302 49135-07300 49135-07301 49135-07100 ОЕМ Број : 28231-27800 2823127800 Дел Број 49135-07300 Претходната Верзија 49135-07100, 49135-07302 OE број 2823127800, 28231-27800 Опис За Hyundai Santa Fe CRDi 2005-2009 Турбо Модел TF035 VNT, TFO35 HM Мотор D4 EB, D4 EB-V 2.

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
ECEPTECH
Име На Модел:
TF035 28231-27800 49135-07100 За HYUNDAI Santa Fe 2.2 L CRDi D4EB
Frequence Опсег:
.
Објектот Ширина:
10inch
Модел Година:
2005-2009
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Турбина Тркало-K418; Турбина Вратило-42CrMo;
Објектот Висина:
12inch
Автомобил Производител:
Hyundai
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Објектот Должина:
10inch
Објектот Тежина:
2kg
Турбо Модел :
TF035VGK TF035 TF035VNT TF035HM Турбополнач Турбо Кертриџ CHRA
Дел Број:
49135-07302 49135-07301 49135-07100 49135-07300 49135 07300
ОЕМ број:
28231-27800 28231 27800 2823127800 4913507300 4913507302 4913507100
Апликацијата возило:
За HYUNDAI Santa Fe 2.2 CRDi D4EB 2005-2009
Примена на моторот:
D4EB D4EB-V 2.2 L CRDi 150HP
Дел Број.:
49135 07300 49135 07100 49135 07302 49135 07301 4913507301
додаток:
100% НОВ Турбо
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Гаранција:
12 месеци

Избор на клиент