Топла 40*50CM 5PCS Розова Слатка Печатени Памучна Ткаенина Telas Пакет DIY Комбинација за Шиење Бебе Играчка Материјал Quilting Постелнина Tecido
Новак - 45 %

Топла 40*50CM 5PCS Розова Слатка Печатени Памучна Ткаенина Telas Пакет DIY Комбинација за Шиење Бебе Играчка Материјал Quilting

Достапно за нарачка
DEN 427.20
DEN 235.00
Достапност:


Новодојдени Ткаенина /Новая ткань прибытия/Nuevo conjunto де tela де llegadas
Име на производ : Розова Слатка Флорални памучна ткаенина масти квартал пакет
Материјал : 100% twill памук,kinda тенка
Дизајн : 5 бои,како на сликата прикажани
Големина на : 1 парче = 40*50cm (намалување од страна на рака, за грешка ±2cm)
Пакет Содржина : 5 парчиња (секој дизајн 1 парче)
Употреба : совршен за крпеница, торба,троседот,земјата декорација,Постелнина ,бебе облека и многу други шиење занаети,нормално DIY проекти.
Ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид :
1.Може да се купи метри ,pls контактирајте со нас.Pls тие информации се ткаенина може да изгледа малку поинаква од камерата 2.Сечење е од страна, не од страна на машина,па ±2 CM е дозволено.

За производот

Техника:
Nonwoven
Материјал:
100% Памук
Стил:
Twill
Ширина:
40cm
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Печатени
Плетени Тип:
Искриват
Велур Ткаенина Тип:
no
Функција:
Еко-Пријателски
Бренд Име:
Syunss
Nonwoven Техника:
ткаат
Тип:
чиста памучна ткаенина
Употреба:
tilda,крпеница,scrapbooking,занает шиење проекти
Број На Модел На:
XBZ013
Метар:
може да се продаваат од страна метри
Големина:
40*50 CM
боја:
Пинк
Стил:
цветни печатени
Пакет:
5 компјутери / многу
is_customized:
no

Избор на клиент