Кертриџ турбополнач core GT1544S за Ауди 80 1.9 TDI B4 AAZ 55Kw - турбо CHRA 454065 028145701R 028145701RX
Новак - 24 %

Кертриџ турбополнач core GT1544S за Ауди 80 1.9 TDI B4 AAZ 55Kw - турбо CHRA 454065 028145701R 028145701RX

Достапно за нарачка
DEN 5280.00
DEN 4013.00
Достапност:

Кертриџ турбополнач core GT1544 S за Ауди 80 1.9 TDI B4 AAZ 55 Kw - турбо CHRA 454065 028145701 R 028145701 RX ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !
Турбополнач дел број :
454092 454097 454083 454065 454082 454093
ОЕМ Број :
860016 90499271 028145702 028145702 X 028145702 V 1002829 1010435 1106003 R95 VW6 K682 AA 028145701 J
028145701 JX 028145701 JV 028145701 Q 028145701 QX 028145701 QV 028145701 R 028145701 RX 028145701 RV
028145701 S 028145701 T 028145701 TX 028145701 TV 11652246048 11652245901 11652245420
1.За "Опел" Astra F 1.7 TD
2.За Audi A4 / 80 / A6 1.9 TDI B5 B4 C4
3.За "ФОЛКСВАГЕН" Passat Б5 / Caddy II / Golf III / Golf IV / Jetta III 1.9 TDI
4.За "ФОЛКСВАГЕН" Passat B4 / Поло III / Sharan / Vento 1.9 TDI
5.За Форд Галакси 1.9 TDI
6.За Seat Alhambra / Кордоба / Ibiza II / Толедо јас 1.9 TDI
7.За Седиште Кордоба / Ibiza II / Толедо јас 1.9 ТД
8.За "ФОЛКСВАГЕН" Голф III / Jetta III / Passat B4 / Vento 1.9 ТД
9.За BMW 318 TDS E36
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
Turbo
Специјални Функции:
454065
Frequence Опсег:
Audi 80 1.9 TDI B4
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Audi
Бренд Име:
Турбо DFO
Објектот Тежина:
1.5kg
Име На Модел:
GT1544S
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Должина:
15cm
Модел Година:
1993-1995
Материјал Тип:
к18
Одговара за автомобил 1:
За Опел Astra F 1.7 TD
Одговара за автомобили 2:
За Audi A4 / 80 / A6 1.9 TDI B5 B4 C4
Одговара за автомобил 3:
За ФОЛКСВАГЕН Passat Б5 / Caddy II / Golf III / Golf IV / Jetta III 1.9 TDI
Одговара за автомобил 4:
За ФОЛКСВАГЕН Passat B4 / Поло III / Sharan / Vento 1.9 TDI
Одговара за автомобил 5:
За Форд Галакси 1.9 TDI
Одговара за за во автомобил 6:
За Seat Alhambra / Кордоба / Ibiza II / Толедо јас 1.9 TDI
Одговара за автомобил 7:
За Седиште Кордоба / Ibiza II / Толедо јас 1.9 ТД
Одговара за автомобил 8:
За ФОЛКСВАГЕН Голф III / Jetta III / Passat B4 / Vento 1.9 ТД
Одговара за автомобил 9:
За BMW 318 TDS E36
Име На Модел:
GT1544S

Избор на клиент