108cm X 100 cm emf оклопна заштита на ткаенина за мобилен телефон маска
Новак - 8 %

108cm X 100 cm emf оклопна заштита на ткаенина за мобилен телефон маска

Достапно за нарачка
DEN 374.40
DEN 345.00
Достапност:


emf оклопна заштита на ткаенина за мобилен телефон маска

Производ Бр. : N007
Состав : ДОМАШНИ миленици/Ni+Cu+Ni
Дебелина : 0.08-0.09 mm
Отпор : 0.03-0.05 OHM
Ширина : 108 CM
Боја : сребро сива, црна
тип : обична
Оклопна ефикасност : 70-84d B
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
EMF Оклопна Ткаенина Детали :
Примена на СМАРТ Заштита Ткаенини :
(1) Тоа е widly користи за да се направи зрачење-доказ облека, анти-зрачење завеси, зрачење-доказ мобилен телефон кеси, анти-зрачење компјутер хауба, и хаубата на главниот мотор случај,
(2) се користи во производството на RFID и анти-кражба purses, carbags, отворено џебови, пасош опфаќа и други производи. (3) ефективно екранировка за висока фреквенција електромагнетна радијација : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникациски, компјутерски, апарати за домаќинство апарат, предавателна станица, медицински инструменти и други индустрии со висока фреквенција електромагнетна радијација.Заменете бакарна плоча, доведе одбор се направи висока фреквенција електромагнетна заштитен простор, цената е економичен, производството е едноставна, заштитен ефект е добро. (4) се Користи за да оклопна на висок степен на електромагнетни бранови : на пример, контрола простор електромагнетни пречки, заштита на електронските информации украдени, гаранција за безбедност на информации;се Применува на полето на борба, електронски одбрана и други барања. (5) Тоа е широко се користи за да се направи RFID и анти-кражба purses, carbags, отворено џебови, пасош опфаќа и така натаму. (6) Воено-индустриска безбедност на информации, оклопна шатори, и заштитен простории за посебни зрачење оклопна. (7) се Применуваат за медицинска и здравствена заштита полиња.
Тестот !

За производот

Техника:
Ткаени
Тип На Производ:
Металик Ткаенина
Стил:
Plaid
Шема:
Обложени
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Ширина:
108cm
Материјал:
никел бакар
Тип:
никел бакар
Nonwoven Техника:
Ткаени
боја:
сребро сива
Функција:
RFID блокирање/EMI EMF RF блокирање/ анти-зрачење /блокирање на сигнали

Избор на клиент