Chainho Дозвола Продажба/Печатени Twill Памучна Ткаенина За DIY Комбинација Quilting Шиење/Ткиво На Бебето & Деца/Лист,Перница
Новак - 20 %

Chainho Дозвола Продажба/Печатени Twill Памучна Ткаенина За DIY Комбинација Quilting Шиење/Ткиво На Бебето & Деца/Лист,Перница

Достапно за нарачка
DEN 283.68
DEN 227.00
Достапност:


ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линк
Chainho,Дозвола Продажба/Печатени Twill Памучна Ткаенина За DIY Комбинација Quilting Шиење/Ткиво На Бебето & Деца/Лист,Перница Забелешка :
Сите ткаенини и филц се скрати со рака.
Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 1-2cm отстапување.
Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Како ние се намали ткаенини :
Техника : Ткаени
Тип На Производ : Печатени Twill Памук Ткаенини
Модел : Печатени
Функција : Дише & Еко-Пријателски
Стил : Twill
Дизајн : Како Се Покаже Слика
Материјал : Памук
Стил : 6 Дизајн Лента Серија
Предиво : 40-тите
Тип : Памук Ткаенини
Густина : 133x72
Производ Големина : 1 Парче= 50cmx160cm
Намалување : 3-5%
Ткаенина Тежина : 180g/метар (1 × 1.6meter)
Плетени Тип : Никој
Употреба : за Шиење DIY Комбинација Quilting
Nonwoven Техника : Никој
Употреба : Бебе Кревет Листови,Sleepwear,Деца Фустан, Здолниште
Велур Ткаенина Тип : Никој
Answer : ___________________________ Note : Мијат Со Ладна Вода
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенина
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакет
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лента
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчето
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделка
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ПРОСТОР

За производот

Велур Ткаенина Тип:
Никој
Стил:
Twill
Функција:
Еко-Пријателски
Техника:
Ткаени
Бренд Име:
chainho
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
100% Памук
Шема:
Печатени
Ширина:
160cm
Плетени Тип:
Никој
Тип:
памучна ткаенина крпеница
Nonwoven Техника:
Никој
Материјал:
100% памук ткаенини
Функција:
Дише & Еко-Пријателски
Стил:
6 Дизајн На Дрес Серија
намалување:
3-5%
Големина:
1Piece=50cmx160cm
Тежина:
1Piece=90g
Предиво:
40-ТИТЕ
боја:
како се покаже слика
користат за:
DIY Комбинација Quilting Шиење/рачно изработени Везана Hometextile
Употреба:
Бебе & Децата Лист/Перница/Перница/Завеса Материјал,Платно

Избор на клиент