0.3-12km Долги Термичка обработка на Слика PTZ IP Камера,Термичка обработка на слика од камерата,Инфрацрвен термичка обработка на слика

0.3-12km Долги Термичка обработка на Слика PTZ IP Камера,Термичка обработка на слика од камерата,Инфрацрвен термичка обработка

Достапно за нарачка
DEN 999999.99
Достапност:


Оваа серија на производи интегрирани магла high-definition дигиталната камера, низ магла high-definition леќа, високо-прецизен дигитален ехо контрола на пан и интелигентна анализа на системот, преку научни и напредни средства за собирање, со добра позадина разлика од нив, јасни слики, со користење на висока резолуција, Ниска светлина, боја црна, камерата, може да бидат постојано следени, ден и ноќ, ноќ може да се најде на 0.5-12 км во целта, за да се постигне реално време за мониторинг и управување со.
Карактеристики :
1], ноќно растојание од 0,5-12 км опционални; леќа со авто фокус функцијата;
2], низ магла функција, ефективно подобрување на магла на животната средина мониторинг на опсег и слика јасност;
3], PTZ користење на динамичен напон вози технологија, висок капацитет, силен ветер и сеизмички капацитет;
4], професионална структура дизајн, стручни wiper структура, висока и ниска температура дизајн на тестови, висока температура анти-снег;
5], со користење на Gaussian ласерски зрак реформирање технологија, зрак квалитетот е добар, униформа место, ласерска висока густина;
6], оптички оска надворешни фино подесување, не треба да ја размонтираат, лесно одржување, услугата животот на повеќе од 20,000 часа;
7], поддршка AC24 V / DC24 V повеќе напојување режим адаптивни; со бавниот почеток и прегревање, прекуструјна, overvoltage и повеќе други заштита;
8], LAZ извор на светлина авто функцијата за зумирање, леќа, PTZ, ласерски sync зум и претходно функција, што го прави работењето полесно и повеќе интелигентни;
9], поддршка на Кинески и англиски OSD екран на менито, може да се постави, демо, се кандидира, избришете претходно, крстарење пат, моделот скенирање, лево и десно скенирање;
10], интелигентна контрола на температурата систем, водоотпорен, термички дизајн, за да се обезбеди долгорочна стабилност на опрема за работа; PTZ, штит помеѓу употребата на plug-in конекција, без жици;
11], максималното оптоварување на 3 / 35 KG PTZ; хоризонталната брзина од најголемите 40 ° / s; хоризонтална 360 ° бесконечна ротација, вертикална -75 ° ~ +40 °, така што нема мртви краеви;
11], употребата на турбини и на големи опрема вози дизајн, метална структура, бакар опрема плоча, вртежен момент, капацитет на носивост, моќ по висока јачина на авто-заклучување способност.
Области на примена :
Шумски пожар, аеродром пистата, град висока надморска височина потрага, земјиште и ресурси за заштита, нафтено поле безбедност, порт пристан, водени патишта, железничкиот транспорт, еколошки мониторинг, гранична контрола, рибарството управување, mariculture, водата поплави контрола, поморски за пребарување и спасување, wetland заштита и други ден и ноќ континуирано следење место.
Технички Параметри :

За производот

Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Број На Модел На:
JSA-8HCOTX3SR
Технологија:
Пан / Навалување / Зум
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Сензор:
CMOS
Минимална Осветлување(Лукс):
0.00001
Напојување:
Нормално
Складирање:
Никој
Ѕидот Заградата:
Таванот
Инсталација:
Вградени
Сензор Бренд:
SONY
Тип:
ip камера
IR Растојание(м):
0.3-12KM
Потрошувачка На Енергија(W):
100W
Конективност:
IP/Жичана Мрежа
Агол На Гледање (Степен):
360°
is_customized:
Yes
Стил:
Кутија Камера
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Напојување(V):
AC220V/DC24
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 98
Димензии (L x W x D)(mm):
34*24*28CM
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Леќа (mm):
10~305mm

Избор на клиент