JOYINLED 6*3W 18W КОЧАН LED Таванот Место светла Мали Вдлабнати LED светлото на рефлекторите Кабинет Светлина DC12/AC220V
Новак - 28 %

JOYINLED 6*3W 18W КОЧАН LED Таванот Место светла Мали Вдлабнати LED светлото на рефлекторите Кабинет Светлина DC12/AC220V

Достапно за нарачка
DEN 3264.00
DEN 2350.00
Достапност:

6*3 W 18 W КОЧАН LED Таванот Место светла Мали Вдлабнати LED светлото на рефлекторите Кабинет Светлина DC12/AC220 V Со компактни изграден 1x3 W luminaire сет можете да се создаде убава акценти во вашите четири ѕида. Ниска инсталација длабочината на тела овозможува инсталација, дури и во области каде што има доволен простор. Инсталација светла секој имаат 5pcs 1m кабел за возачот и на тој начин може да се инсталира многу флексибилно. Производ карактеристики Висока Моќност Led диоди 3 Вати LED ≙ 20 Вати Халоген Работата директно до 230 V НА Аголот на зрачење 30 ° Swivelable од 30 ° Оптимална топлинска спроводливост преку цврст алуминиум домување Веднаш connectable Висока префрлување отпор Светилки цврсто инсталиран Области на примена : Индиректно осветлување Полица осветлување Акцент осветлување на Станбени и работа област Деловни простории гастрономија Не се погодни за вградување во влажни средини
6 PSC/Групи
Детали
1.0 M прошири жица
6 Приклучоци конектор кутија (10 PCS Фитинзи конектор кутија исто така е достапен)
1set вклучувајќи под 10 предмети.
6pcs LED Светилка/Светлина
1pcs Возачот Напојување
1pcs Конектор кутија (со 6 приклучоци)
5pcs 1.0 M прошири жица (Добредојдени да се консултирате со нас ако ви требаат повеќе кабли)
Сертифициран производ За CCTs(боја температура) за Инсталација на Апликацијата Фабрика
Превозот Внимание на Сите Курирска Служба DHL/ФЕДЕКС/EMS/ПРОЗОРЦИ ќе бидат подредени по случаен избор, ако не ни кажуваат . Љубезно ве молиме да ни остават порака ако имате посебни барања на пратката. EMS : 7-14 работни денови. DHL/UPS/ФЕДЕКС/ТНТ : 5-7 работни денови. Хонгконг Пост/Кина Пост : 20-30 работни денови.(Парцела подолу 2kg) ќе помогне да се направи Царинење и купувачот ќе одговор за било царинска такса на вашето место.
Повратните информации Клиентите Задоволство е клучно важен фактор на нашиот успех. Ви благодариме за да ни остави позитивни повратни информации откако ќе се чувствувате задоволни со парцели,Ние, исто така, ќе се одговори од кои ви даваат позитивни повратни информации во ист ден. Добредојдовте да контактирате со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми.
Гаранција и Политика на Враќање Ние обезбеди 2 години гаранција за нашиот производ. Ако led светла скршен во две години, поради квалитетот прашања, ние ќе го поправи тоа за слободни. (Со исклучок на објектите оштетени или злоупотребува по приемот). Ние ги прифати овластен се враќа за размена, или рефундирање во рок од 10 дена од приемот на објектот. Точка мора да биде во оригинална состојба и оригиналниот пакет. Превозот обвиненија не се враќа. Ве молиме ни E-mail еднаш испорака е одложен или парцели се оштетени за време на испорака. Ние сме тука да ви помогнеме.

За производот

Емитуваат Боја:
DC12 3000K, DC12 6000K, AC220V 3000K, AC220V 6000K
Боја На Каросеријата:
Црна, Бела, Сребро, Goden, Хром, Сатен Никел
Тип На Објект:
Вниманието
Број На Модел На:
YDG-20001027SC
Број на LED Чип:
6 компјутери
сертификација:
CE,RoHS,EMC,LVD
Напон:
90-260V,12V
Примена:
Foyer
Тело Материјал:
Алуминиум
Wattage:
16-20W
Тип На Прекинувач:
Далечински Управувач,Knob прекинувач,Сензор
Моќ Толеранција:
1%
Заврши:
Бранеа Никел
Макс Агол На Ротација:
30°
Бренд Име:
JOYINLED
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Материјал:
Алуминиум
Употреба:
LED Рефлектори
База Тип:
1
Извор На Светлина:
кочан led чип
Големина:
52*52*20mm
Се Отвори Дупка:
42mm
моќност:
3W
боја:
Црна
led големина:
11 mm КОЧАН
Инсталација Метод:
вградна светилка
Влезен Напон(V):
AC85-260V
Lumens:
270-300lm
Извор На Светлина:
LED Светилки

Избор на клиент