многу од 20 X ZTE MF10 МОБИЛЕН ШИРОКОПОЈАСЕН интернет WIFI ЦЕНТАР ЗА УПОТРЕБА СО USB МОДЕМИ
Новак - 9 %

многу од 20 X ZTE MF10 МОБИЛЕН ШИРОКОПОЈАСЕН интернет WIFI ЦЕНТАР ЗА УПОТРЕБА СО USB МОДЕМИ

Достапно за нарачка
DEN 13440.00
DEN 12230.00
Достапност:


Wi Fi ZTE MF10 Рутер
ZTE MF10 3 G Wi Fi Рутер е основен Wi-Fi за да споделите пристап до мобилен интернет од USB модем помеѓу повеќе компјутери. Поддржан usb модеми : K3765, K3765-Z, K3565, K3520, E220, E172, ZTE MF626, ZTE MF627, Huawei E156 G, Huawei E170, и Huawei E272
Спецификации
Бренд Име
ZTE
Модел
МФ 10
Отклучен
Yes (да). Подготвен да се користи со глобалните услуги.
Мрежата
HSUPA/HSDPA/UMTS EDGE/GPRS/GSM
Податоци Брзина
N/A
Wi-Fi
802.11 b/g/n
Антена
Внатрешна Антена
Батеријата
Никој
Поддржан Систем
Windows 2000 / Windows XP / Windows Vista / Mac OS/ Linux
Интерфејс
Поддршка четири Led диоди : Моќ, WLAN, ЈПП и WPS Две копчиња : WPS и Ресетирање
Меморија
SDRAM 16 MByte, ФЛЕШ 8 MByte
Напојување
100~240 VAC 50/60 Hz12 V/1.2 DC адаптер
Функција
Основни Wi-Fi за да споделите пристап до мобилен интернет од USB модем
Димензии
93mm X 70mm X 25мм
Пакет Содржина
1*ZTE MF10 рутер
pls имајте на ум дека пакетот имаат само адаптер и mf10 рутер,нема други бенефиции.

За производот

Wifi Frequence:
2.4 G
Бренд Име:
ZTE
Поддржува VPN:
No
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
Никој
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n,802.11 b,g 802.11
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n
Тип На Мрежа:
3G
Поддржува WDS:
No
Поддржува WPS:
Yes
LAN Порти:
2
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Вграден во Ѕид:
No
Број На Модел На:
MF10
Max. LAN Податоци го Оценувате:
21.6 M

Избор на клиент