5W 10M Ohm 2% Висок Напон Стакло Глазура Филм Отпорник
Новак - 5 %

5W 10M Ohm 2% Висок Напон Стакло Глазура Филм Отпорник

Достапно за нарачка
DEN 373.44
DEN 355.00
Достапност:

Име на производ Стакло Глазура Филм Отпорник Отпор Вредност 10 MΩ Моќ Оценка 5 W Отпор на Толеранција од ± 2% (G) Pin Големина(Секоја Страна) 26 1mm x/ 1" x 0.039"(L*D) Тело со Големина 5 x 0,8 cm/ 2" x 0.3" (L*D) Надворешен Материјал Стакло Глазура, Метална Боја Црвена, Сребрена на Ѕвонење Пакет Содржина 1 x Висок Напон Глазура Отпорник
Опис : Ова отпорник дизајн 5 вати енергија оценка и 10 M Ohm отпор вредност, 2% отпор толеранција. Може да се користи за AC и DC или импулс коло и/или високонапонски апарати. Погоден за Импулс напонски генератори, лак печка амортизацијата, енергија истражување, пулсот modulators, capacitor crowbar кола, висок напон snubber кола , X-ray/слики опрема, и EMI/молња supression.

За производот

DIY Материјали:
Електрични
Вози Стил:
Надворешни Хексадецимален
Завртка Тип:
Машина Завртки
Глава Стил:
Пан
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Пакет:
Под 50Pcs
Број На Модел На:
/
is_customized:
Yes
Димензии:
M2*4

Избор на клиент