Рачно насликани Палета нож сликарство него задоцнетиот состанок масло на платно модерна уметност Пејзажот за декор
Новак - 14 %

Рачно насликани Палета нож сликарство него задоцнетиот состанок масло на платно модерна уметност Пејзажот за декор

Достапно за нарачка
DEN 4704.00
DEN 4045.00
Достапност:

Платно Само, без да се поместуваат или врамени. Ние ќе ги искористиме брзо и безбедно превозот, времето за испорака е во 5-10 дена. Ова е местото каде што нашиот уметник е уникатен познавање на точната стилови на уметници тие портрет навистина доаѓа да го фрлам, и каде што основа за навистина уникатен репродукција на боите е направен. Кога имаш на слика,ако има било каков проблем,ги споделите со нас слободно,ние ќе ви одговори во 12 часот. Во овој момент, вие не може дури и да го признае тоа.
Сопствени Слики ( Слика на Платно, Слика на Платно ) : 1.
Чекор 6 - Комплетирање и Контрола на Квалитет
Откако сликата била завршена од страна на уметникот, нашата работа се уште не е направено.
100% Рака Насликани + 100% Задоволство + Висок Квалитет + Пари Quranteed
ЗА НАС :
Морски Градина Галерија, кој се наоѓа во Xiamen град, Кина. Сите Репродукции се со Висок квалитет. За сликарство репродукција, дека првиот чекор е да се скица на мотив на сликање на платно. Нарачката е потврдено. Вкупно ќе ја добиете вашата цел во 15 - 25 дена по плаќање.Ние ќе ви испратиме завршен сликарство фото по е-пошта за потврда пред пратката. Трговија на големо цена, голема цел, голем попуст. Сите waterprint или изведувач името на сликата нема да биде покажа на завршен сликарство.На reprodution слики на Van Gogh,Моне,Салвадор dali,Renior Da Vinci,Пикасо се многу жешко овде. Ова осигурува дека сликарство ужива максимална заштита, а тоа е да се биде предаден. Промените може да се направи ако не сте задоволни со некои дела од сликарството.
Чекор 3 - Градење на Форми
Откако undercoat на боја е во место, ние да почне изградба на форми на објекти во слика. Треба да ги имате бараните прилагодувања, тие ќе бидат направени, како и.Ние сме секогаш прави големи напори да ви дадат забава и неверојатна онлајн шопинг услуги. Ние се собраа стотици одлични уметници,кој има повеќе од 10 години сликарство искуства, facous на апстрактни маслото,портрет слики,животински слики,Пејзаж слики,уште живот и цвет и сл. 100% Пари гаранција за да се Гарантира. На скицирање е нормално да се направи со молив или некои јаглен, во зависност од уметникот. Било измени, ако е потребно, се направени во овој момент. Направи со меки рабови, ова е многу основни означување на сликата.
Чекор 5 - Дополнителни Детали
Откако уникатен стил и мотив на сликање е во место, ние продолжи да додадете конечниот допира.Ние веруваме дека може да имаат огромен избор тука. Во секоја фаза тука, бојата треба да се исуши пред дополнителни детали може да се додаде.
Примероци од Нашите Завршени Слики :
Како Да се НАСЛИКА?
Чекор 1 - Скицирање на Слика
Добар beginnning е половина успех . Брод Од пакетот, ве информираме следење бр.Оставете ни го вашето точно превозот адреса и контакт телефонски број. Ние ќе ви испратиме цена вклучувајќи го и превозот на трошоците на врата. Во овој момент, светло и темно бои се вработени, како и боја односи со цел да се создаде повеќе длабочина во сликата. Ова е направено со поголеми четки со цел да се добие на основните форми и бои во место, вклучувајќи позадина. Сликата е сега презентирани на нашиот најголем високи сликари, кои се учат и да понудат своето мислење.
Чекор 2 - Примена на Undercoat на Боја
Откако скица е завршена, изведувачот ќе почне да се применува undercoat на боја. Вие само треба да направите е да ни испратите ваша слика или фотографија која сакате да ја насликал и нека се знае големината на кој сакав. Ова осигурува дека точниот состав на сликата е на место од почетокот, со главните фигури и форми поставени на платно.

За производот

Големина (Инчен):
20 X 24, 24 X 32, 30 X 40, 36 X 48, 48 X 64
Бренд Име:
Zemalu
Тип:
Масла
Предмети:
Пејзаж
Рамка на режимот:
Формулиран
Материјал:
Лен
Стил:
Модерна
Рамка:
No
Медиум:
Масло
Поддршка База:
Платно
Форма:
Еден
Техника:
Рачно Насликани
Обликот:
правоаголник
оригиналниот:
No
помош:
87
Iid:
12528
M:
M2

Избор на клиент