Печати Twill Памучна Ткаенина Комбинација За Шиење Quilting Пакет Крпа Telas рачно изработени Ткива Scrapbooking CC004 6pcs 40x50cm
Новак - 10 %

Печати Twill Памучна Ткаенина Комбинација За Шиење Quilting Пакет Крпа Telas рачно изработени Ткива Scrapbooking CC004 6pcs 40x50cm

Достапно за нарачка
DEN 349.44
DEN 314.00
Достапност:


Печати Twill Памучна Ткаенина Комбинација За Шиење Quilting Пакет Крпа Telas рачно изработени Ткива Scrapbooking CC004 6pcs 40x50cm
Answer : ___________________________ Note :
Сите ткаенини се скрати со рака. Објектот може да ја напушти суровини раб, и може да се 1-2cm отстапување постои.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Секој дизајн 1 парче,НЕ може да одберете дизајн.
Пакетот е пре-сече,ако цел повеќе од 1 сетови,тоа НЕ е континуирано.
Техника : Ткаени
Модел : Печатени
Функција : Еко-Пријателски
Тип На Производ : Други Ткаенини
Плетени Тип : Никој
Велур Ткаенина Тип : Никој
Дизајн : Како Се Покаже Слика
Густина : 133x72
Стил : Зелена Серија
Функција : Дише & Еко-Пријателски
Материјал : Памук
Тип : Памук Ткаенини
Стил : Twill
Nonwoven Техника : Никој
Материјал : Памук Ткаенини
Предиво : 40-тите
Тежина : 120g
Големина : 40cmx50cm/парче
Употреба : Quilting Крпеница
Употреба : Занаети Воздушните Кеси Перница Престилка Лист Перница
ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линк
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенина
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакет
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лента
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчето
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделка
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк

За производот

Ширина:
40x50cm
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Стил:
Twill
Функција:
Еко-Пријателски
Техника:
Ткаени
Бренд Име:
chainho
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
100% Памук
Шема:
Печатени
Плетени Тип:
Никој
Тип:
памучна ткаенина крпеница
Nonwoven Техника:
Никој
Материјал:
100%Памук Ткаенини
Функција:
Дише & Еко-Пријателски
Стил:
Зелена Серија 6 Дизајни
Количина:
1package =6 парчиња = 6 дизајн
Големина:
1piece = 40*50 cm
Тежина:
1package = 120g
Предиво:
40-ТИТЕ
дизајн:
како се покаже слика
користат за:
DIY рачно изработени Hometextile Комбинација за Шиење Tilda Ткиво
Употреба:
Derss Здолниште Облека Завеса Лист Перница Фустан, Здолниште Облека Завеса

Избор на клиент