Ownsun 2 парчиња Задните L/R светилки drl Задните Трупот Сигнал+Кочница+Обратна LED Taillights За Jeep Wrangler
Новак - 5 %

Ownsun 2 парчиња Задните L/R светилки drl Задните Трупот Сигнал+Кочница+Обратна LED Taillights За Jeep Wrangler

Достапно за нарачка
DEN 27359.52
DEN 25992.00
Достапност:


Сосема Нов Висок Квалитет Грешка слободни Заврши Целиот Сет(Лево+Десно) светилки drl Задните Трупот Сигнал+Кочница+Обратна LED Taillights
За Jeep Wrangler
Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет на Стилски Изглед : ефектот на целокупниот стил на оригиналната автомобил совршен фузија, на истакнување на оригиналниот автомобил личноста и темпераментот. Лесен за инсталација : целосно интегрирана не-деструктивни инсталација, нема потреба да се промени било која линија, без да се купи било други додатоци, совршен директна замена. Отстранување на оригиналниот светлата, светилка може да се замени,plug and play.Грешка бесплатно без декодирање. Оригиналниот малку инсталација, автомобил-специфични, целосна и оригинална форма е иста! Оригиналните приклучок, приклучок и игра, нема потреба да се промени било која линија, оригиналниот автомобил отстранет, може да биде инсталиран директно, многу лесен и едноставен! Брз одговор, оригиналниот автомобил халоген светилки одговор брзина на 0.3 секунди, LED светла за nanosecond време на одговор, може ефикасно да се спречи заден крај. Висока прозрачна чистота, пенетрација, во магла, снег и дожд се повеќе значајни, поефикасно да се подобри безбедноста. Добра стабилност, силна шокови. Животот до 100,000 часа, е 500 пати повеќе од оригиналната автомобил халоген светилка. Ниска потрошувачка на енергија, заштеда на 90% од оригиналната автомобил халоген светилки.
Спецификација :
-Влезниот Напон : 12 V DC
- Оригинална големина
- Животот : 500000~ 100000 часа
-За употреба : plug and play
-Боја : Црвено Claret
-Тежина : 6 KG+
Пакетот вклучува :
Сет од 2 парчиња (2 piecs за Задните L/R)
Контролор Кабли
100% сосема нов, ист како на сликите подолу, висок квалитет на производите,
сите се во парк и е подготвен за испорака!
Ако не можете да потврдите дека компатибилност,ве молиме приложете некои слика на вашето возило,
или ни остави моделот и година на вашето возило
ние ќе ви помогне да double-check it,ви благодарам многу за вашата помош!

За производот

Специјални Функции:
Оригиналниот Замена
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Име На Модел:
DRTSB0001
Објектот Дијаметар:
40cm
Wrangler-Година:
2012,2015,2013,2014
Бренд Име:
Ownsun
Објектот Тежина:
7kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Тип На Објект:
Опашката Светлина Собрание
Материјал Тип:
Пластични+LED
Jeep Модел:
Wrangler

Избор на клиент