Оригиналниот Јужна Кореја есен пастирски стил ретро лен l крпа завеса ткаенини и облека прирачник лен

Оригиналниот Јужна Кореја есен пастирски стил ретро лен l крпа завеса ткаенини и облека прирачник лен

Достапно за нарачка
DEN 629.76
Достапност:


2747404679919513 ТОПЛА US $ 13.00 /метар US $ 8.00 /метар US $ 12.00 /метар US $ 13.80 /метар US $ 11.00 /метар US $ 30.00 /метар US $ 17.00 /метар US $ 18.00 /метар US $ 11.00 /метар US $ 12.00 /метар US $ 7.00 /метар US $ 25.00 /метар
Опис : тенок бамбус печатење лен
Овој дел содржи 20% бамбус влакна (како _ о О О~)
Ова е Јужна Кореја ткаенина извоз наредби, домот, бои, се чувствуваат удобно, широк од обичните лен се повеќе од повеќе од 10 см, не исчезнат не се смалуваат
Намена : високо-крај мода, Кинески облека, панталони, завеси, дома текстилни производи итн.
По широк : 153 cm (со исклучок на бела чипка)
Боење процес : печатење и боење
Карактеристики : Влага апсорпција и пропустливост на воздух; По носењето удобно, кул, природни, вода ќе биде повеќе мека; Потење не-стап тело, се мијат повеќе меки и удобни.
Референтна слика
Физичка слика

За производот

Бренд Име:
ROMANZO
Техника:
Плетени
Шема:
Обоена
Материјал:
100% Органски Лен
Тип:
Geotextile Ткаенина
Функција:
Дише
Тип На Производ:
Органски Материјал
Ширина:
150cm
Стил:
Обична
Nonwoven Техника:
Ламинат
Плетени Тип:
Tricot

Избор на клиент