Lycra spandex ткаенина бронзирање / танцова сцена / посебна свадба костим ткаенина

Lycra spandex ткаенина бронзирање / танцова сцена / посебна свадба костим ткаенина

Достапно за нарачка
DEN 624.00
Достапност:


2747404679919513 ТОПЛА US $ 13.00 /метар US $ 8.00 /метар US $ 12.00 /метар US $ 13.80 /метар US $ 11.00 /метар US $ 30.00 /метар US $ 17.00 /метар US $ 18.00 /метар US $ 11.00 /метар US $ 12.00 /метар US $ 7.00 /метар US $ 25.00 /метар
Име : еластична уретан бронзирање spandex ткаенина
Вратата ширина : За 150cm
Тежина : околу 3 m /1 kg (дебела)
Цена : 1 или 1 метри, 1 метри платно цена е цена
Боја : сликата може да биде мала, но не ја отфрли боја
Текстура : сите еластична нетранспарентно мека металик сјај Материјал quality (квалитет е супер добро)
Ткаенини со користење на различни технологија на обработка, преку слој машина ќе биде фолија печат на текстил се произведува од страна на процесот на софистициран, обезбедување на квалитет.
Позитивен металик сјај, супстрат материјал за четири светлината dazzles очите.; еластична spandex. Различни бои, обично со злато, сребро, сина, црвена, розова и други бои од најпопуларните пазарот, особено погоден за танцова сцена, уредување декорација, свадба фустани и така натаму.
Производ повикување шема, светлина злато

За производот

Бренд Име:
ROMANZO
Техника:
Ткаени
Шема:
Bronzed
Материјал:
Spandex / Полиестер
Тип:
водат ткаенина
Функција:
Анти-Се Повлече
Тип На Производ:
spandex ткаенина
Ширина:
150CM
Стил:
Обична
Nonwoven Техника:
Ламинат
Плетени Тип:
Искриват

Избор на клиент