EVSE текст Електрични ev автомобил Полнач Дома EV полнење Schuko plug SAE J1772 Тип 1 5 прилагодливи 8A 10A 16A 5M кабел Акции
Новак - 8 %

EVSE текст Електрични ev автомобил Полнач Дома EV полнење Schuko plug SAE J1772 Тип 1 5 прилагодливи 8A 10A 16A 5M кабел Акции

Достапно за нарачка
DEN 15360.00
DEN 14131.00
Достапност:


Swiping картичка или Тресење да се избере струја ( Проверете видео погоре )
Стандарди sae j1772 Оценет Напон 110 V-230 V Тековната 8 A..10 A..16 A прилагодливи LCD Дисплеј Тековната Напон Woking Време Работна Температура KWH KW Гаранција 12 месеци Сертификат TUV-CE IP Одделение IP54 Функција Сензор на Температура за плоча Оперативен Напон 100v-250v Температурата на работа -25 C ~ +50 C
Треба БРЗО полнење ? Треба многу ПОБЕЗБЕДНО полнење ? Треба модерен производ со висок квалитет ? Бидете сигурни дека да се има "CE" на evse кутија.
Ова е нормално schuko приклучокот, а не се сензор на Температура. Но друга функција се исти. Ако ви треба plug имаат Temp сензор,pls проверете линк подолу :

За производот

Материјал Тип:
TPE
Бренд Име:
DUOSIDA
Објектот Висина:
35
Земја/Регион на Производство:
Jiangsu Провинција на КИНА
Специјални Функции:
Американскиот Стандард EV дома полнач
Осветленост Дел Број:
тип 1
Објектот Тежина:
3
Производителот Дел Број:
sae j1772
Другиот Дел Број:
sae j1772
Објектот Ширина:
33
Поставување на Возило:
ПРЕД
Објектот Должина:
32
Прилагодливи Тековната:
6A 8A 10A 16A
Lenght на кабел:
5M
Плоча сензор на температура на:
Yes
Schuko plug сензор на температура на:
No
RFID копчиња за промена на струи:
Yes
Nissan Модел:
лист

Избор на клиент