Веб ОДНОСНО Пребарувате и Android /IPHONE Мобилни Стан Контрола на TCP/IP GSM мрежа Аларм Систем за Домашна безбедност Аларм Систем

Веб ОДНОСНО Пребарувате и Android /IPHONE Мобилни Стан Контрола на TCP/IP GSM мрежа Аларм Систем за Домашна безбедност Аларм

Достапно за нарачка
DEN 15792.00
Достапност:


Директно Контрола на Пристап Од Мобилен Да Аларм Контролен Панел Систем во Рамките на LAN / WAN / 3 G / 4 G / WIFI Мрежа.
Нова Функција : Корисникот може да го надградба на системот во далечински метод
Нова Функција : Корисникот може да ги користат нашите Meian софтвер и поддршка најмалку 10000 корисници на интернет за аларм информации.
Корисниците се направи панел систем и IPC се поврзете на Meian CMS платформа и далечинско управување од страна на платформа начин.
ФОТО
1.
IOS Мобилни СТАН : ST-PANEL
Andriod СТАН ве молиме симнете од под датотека поддршка врски.
Pacakge Вклучуваат : TCP/IP GSM Аларм панел X1 Безжична ПИР motionsensor Х5 безжичен сензор за врата X 10 безжични детектор на Чад X1 безжична отворено Strobe сирената X1 (со еден 12 V 1А моќ адаптер) wirless затворен сирената X 1 RFID тагови X 2 безжичен далечински control X2 Моќ plug X1 AU/ЕУ/велика БРИТАНИЈА моќ приклучок за опција Подарок кутија X1
ST-6 е нашиот најнов модел оваа година, споредете ги со претходните точка Бр. Поддршка мобилни пребарување
6.
Платформа сметка тестирање демо како што е подолу. Локална Мрежа Начин
На овој начин, корисникот може да се реализира основниот начин да се провери на IPC статус.
Ако зона 01 бидат предизвикани, на IPC01 ќе биде sync.со RJ45 етернет кабел порта, корисниците можат програма за аларм од интернет, на ПРИМЕР, корисниците можат да истрага алармот информации во секое време, насекаде од мобилен, таблета, канцеларија компјутер веб ОДНОСНО . Внесување на IP информации од локалните сметка и да се поврзете. RFID таг рака/разоружа
3. зона 1 статус.1 V/1000ma H(режим на околу 8 часа) Фреквенција
433/868mhz
Мобилна Апликација
Meian мобилен софтвер може да се направи ST-VGT се поврзете на IP камера за да ја користите.
Слични операции за ST-VGT, внесување на IP адресата на панел систем на локална сметка.
СПЕЦИФИКАЦИЈА
Модел Без ST-6 (ST-VGT) Мрежа TCP/IP,GSM,GPRS Моќ 15 V/2 A Зони 32 безжична зони,8 звучници зони Звук Вграден звучник, околу 100d B LCD големина L10*H3. да се споредуваат со ST-IIIB модел, овој тип може да ги измените сенце на светлината статус. Корисниците може да добијат на видео на самото место од зоната 01 од СТАН.
За Meian CMS платформа, која може да го поддржи најмалку 10000 корисници онлајн supervison.5 CM Производ големина L25. Ethernet порта за мрежна
4. Безжична Вратата безжичен сензор
Безжична ПИР сензор за движење
безжичен далечински управувач
безжична детектор на Чад
безжична внатрешни strobe флеш сирената
Безжична надворешни Strobe флеш сирената со 100d B звук да се закануваат крадец.
Има два начини да се реализираат на функции. Повеќе информации ве молиме контактирајте со нашите продажни лице. Екстранет Начин
Корисникот може да се реализира до алармот и видео врски до alarm. Поддршка на мобилен стан (Andriod И IOS)
Нова Функција : Корисникот може да ја уредува и програма на почетниот пакет локација, и може да се дефинира времето.sk/d/g AOYccb Jiaz Mt
повеќе додатоци, ве молиме контактирајте со мене се чувствуваат слободни.
Се отвори нова сметка за IPC, само притиснете го копчето за локална сметка за да се најават на системот во.3 CM Растојание 100 - 150 метри(на отворено) Батерија Изграден во батерија 11. ST-IIIB, ST-VB, овој модел со повеќе funciton на TCP/IP мрежата. Поддршка ОДНОСНО пребарувате и контрола (текст од IP адреса од панел, и да го отворите веб-сајт за да далечински управувач и програмабилни)
5.
За Екстранет начин, Корисникот треба да добијат Meian CMS софтвер. Екран на допир панел за контрола со стандарден англиски глас брза.
https : //yadi. целосно DIY насловна автоматизација безбедност на животот.

За производот

боја:
433Mhz, 868Mhz
Излез Број:
12v
Број На Модел На:
ST-VGT
Видео Интерфејс:
No
Големина:
23X19X3CM
Зона Број:
30 безжични зона 8 звучници зона
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Лозинката Тастатура:
Yes
Бренд Име:
Златна Безбедност
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Наоружува Тип:
СТАН
Алармот Тип:
Апликации, ги Контролирате,SMS,Алармот
Екранот:
Yes
моќност:
15v 2a
боја:
Бела
Глас прашува :
Англиски Гласовен Потсетник
мрежна поддршка:
TCP/IP GSM И GPRS
Фреквенција :
Стандардно 868Mhz 433Mhz за опција
Број На Модел:
ST-VGT
Протокол:
Мрежа:
GSM модул:
Глас На Телефонот:
Стан име:
ST_panel

Избор на клиент